Polacy zapłacą, ale nikogo nie obchodzi ile i za co - Konfederacja

Polacy zapłacą, ale nikogo nie obchodzi ile i za co

Wydawać by się mogło, że temat Europejskiego Zielonego Ładu to powinien być niezwykle ważny temat dla polskich posłów. W końcu wprowadzenie Europejskiego Zielonego Ładu wiąże się z narzucaniem Polakom konkretnych przepisów. Przepisów, które już wiemy, że odbiją się na ich portfelach. Szacuje się już teraz, że koszty związane z Zielonym Ładem, jakie będą musieli ponieść Polacy, to już nawet nie miliardy złotych, ale bilony! Tymczasem w Sejmie pustka. Zainicjowana przez Konfederacje debata nie wzbudziła zainteresowania nawet przedstawicieli rządu.

Krótki filmik i odpowiedni do tego komentarz zamieścił, na swoim koncie na X, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak:
Trwa debata nad informacją rządu na temat Europejskiego Zielonego Ładu, na który zgodził się rząd Morawieckiego i który realizuje rząd Tuska. W ławach rządowych i koalicji rządzącej całkowita pustka. Polacy zapłacą, ale nikogo nie obchodzi ile i za co.