Tak okrada się Polaków w uśmiechniętej Polsce! - Konfederacja

Tak okrada się Polaków w uśmiechniętej Polsce!

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

A OTO HISTORIA, JAK UŚMIECHNIĘTA KOALICJA z szanownym Panem premierem Donaldem Tuskiem na czele, ZAŻYNA POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW.

Większego absurdu dawno nie słyszałem, a niestety nowe przepisy mają wejść w życie… już w 2025 roku i dotkną KAŻDEGO, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą.

• W normalnych kraju podatek dochodowy płaci się od rzeczywistego dochodu (czyli od przychodu pomniejszonego o koszty). Innymi słowy od wartości ponoszonych kosztów NIE POWINNO płacić się podatku. Bo to byłoby idiotyczne. Sprawa zatem wydaje się prosta, ale… nie w Polsce.

• Otóż jak wiadomo osoba prowadząca działalność gospodarczą jest ustawowo zobowiązana do płacenia niemałej składki zdrowotnej. Jest to danina na rzecz państwa, czyli stały koszt przedsiębiorcy. KOSZT. Przepisy, które planuje już za rok wprowadzić UKOCHANY rząd (pełen biało-czerwonych serduszek), zabronią zaliczania zapłaconej składki zdrowotnej do kosztów uzyskania przychodów. A w konsekwencji… UWAGA… podatek dochodowy (który płaci każda osoba prowadząca swoją działalność gospodarczą) będzie obliczany jako procent, nie tylko od samego dochodu (!), ale również od składki zdrowotnej.

Przyznam, że głowę rozsadza… Czyli osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie musiała płacić „podatek od podatku“. Jeśli bowiem podstawy opodatkowania nie będzie można POMNIEJSZYĆ o składkę zdrowotną, to polski przedsiębiorca będzie musiał zapłacić podatek dochodowy także od wartości zapłaconej składki zdrowotnej (bowiem nie będzie mógł jej zaksięgować jako koszt).

Jako poseł Konfederacji biję brawo Ministerstwu Finansów! Dokładnie tak okrada się Polaków w uśmiechniętej Polsce! ZUS musi być zachwycony – będą pieniądze na kolejne marmurowe budynki.