A propos sędziego Szmydta - Konfederacja

A propos sędziego Szmydta

Stanisław Tyszka, jedynka Konfederacji w okręgu dolnośląskim i opolskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na serwisie X.

A propos sędziego Szmydta. Nie wiem, czy wszyscy zdajemy sobie dobrze sprawę z rozmiarów absolutnego skandalu, do którego dziś doszło i tego, jak katastrofalny wpływ może to mieć na funkcjonowanie naszego państwa. Wobec trwającej za naszą granicą wojny, na Białoruś wyjechał sobie swobodnie sędzia, który ma absolutnie UNIKATOWĄ wiedzę na temat polskich służb. Przecież ten człowiek rozpatrywał sprawy między funkcjonariuszami a szefami polskich służb. Może być w stanie skompromitować setki, tysiące funkcjonariuszy. 

Trzeba pytać o to, jak to możliwe, że ten człowiek został sędzią i przez lata awansował? Jak to możliwe, że swobodnie wyjechał z Polski i znalazł się na Białorusi? Dlaczego nie został zatrzymany? Czy wiadomo już ilu funkcjonariuszy zostało w momencie jego wyjazdu skompromitowanych? Czy premier, prezydent, marszałek Sejmu dostali już na ten temat raporty? 

Funkcjonowanie tego agenta pokazuje stopień infiltracji naszego państwa przez obce wywiady. Przecież on był najpierw mocno promowany i awansowany przez ministra Ziobro, a potem był gwiazdą mediów wspierających obecną władzę. 

Ilu jeszcze sędziów i prokuratorów pracuje dla obcych wywiadów? Jak nasi sojusznicy mają nam ufać w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie upilnować ludzi sprawujących tak newralgiczne funkcje w naszym państwie?

W tej sprawie wszyscy są przegrani i skompromitowani. Skompromitowany jest PiS i minister Ziobro, który go awansował. Skompromitowane są media mainstreamowe i politycy rządzącej koalicji, którzy go promowali i wypuścili. Przegrane jest wreszcie nasze państwo, które przez lata hojnie wynagradzało i awansowało człowieka, który dopuścił się zdrady stanu!

Skomentuj