I PiS musi teraz robić konwencję krytykującą Zielony Ład, który sam wprowadził - Konfederacja

I PiS musi teraz robić konwencję krytykującą Zielony Ład, który sam wprowadził

Poseł Krzysztof Mulawa w Telewizji Republika, 29 kwietnia 2024 r.

– Nie zgadzacie się z tymi traktatami, prawo weta powinno zostać zastosowane i powinno być nadal obowiązujące? To było pytanie [do posła Zbigniewa Kuźmiuka] oczywiście podchwytliwe. Bardzo się cieszę z tego, że tak chcecie, tylko musicie to częściej wykorzystywać, panie pośle.

Zorganizowaliście konwencję, bardzo drogą konwencję – ale to nie jest uszczypliwość, takie rzeczy muszą kosztować. Ja mam tylko wniosek racjonalizatorski: można było oszczędzić te prawdopodobnie 2,5 miliona złotych z tej konwencji na której pojawiło się wiele punktów. Bardzo słusznie mówiliście o Zielonym Ładzie, o wecie, tylko bardzo szkoda, że pan Morawiecki nie skorzystał z weta w grudniu 2019 roku! Bo czy będziemy mieć weto, czy nie będziemy mieć tego weta, to mieliśmy to prawo weta i nie skorzystaliśmy! I PiS musi robić konwencję, żeby mówić o Zielonym Ładzie, który sam wprowadził.

Mateusz Morawiecki zwiększał cel redukcji CO2 z 40% do 55%? Czy jest pan w stanie zrozumieć pańską hipokryzję, kiedy pan mówi, że Europa staje się po prostu już krainą z tamtych czasów? Rozwija się Azja Południowo-Wschodnia, Afryka, Ameryka Południowa, a Morawiecki jedzie do Brukseli i mówi, że nasz cel jako Unii Europejskiej powinien być zwiększony z 40% do 55%. A dzisiaj, w 2024 roku, podczas kampanii wyborczej pan Kuźmiuk, kolega pana Morawieckiego, mówi: Źle, że Unia się zapada. Nie można tego słuchać!

Cały program z udziałem posła Krzysztofa Mulawy

Komentarze (1)