Machacie szabelką, a później zgadzacie się na wszystko - Konfederacja

Machacie szabelką, a później zgadzacie się na wszystko

Konrad Berkowicz, jedynka Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, w TVP Info o “eurosceptycyzmie” PiS-u.

– Wchodziliśmy do Unii Europejskiej, która w tych założeniach mi się podoba: Swobodny handel między państwami, swobodne podróże, wspólnota suwerennych państw. Wtedy wchodziliśmy na zasadach Traktatu z Nicei. I wtedy w ramach Traktatu z Nicei mieliśmy o jeden tylko głos mniej niż Niemcy i Francja, czyli stanowiliśmy 93% siły takich państw jak Niemcy i Francja.

Później nastąpił Traktat Lizboński. Kto negocjował Traktat Lizboński? Jarosław Kaczyński. Kto podpisał Traktat Lizboński? Lech Kaczyński. Wtedy nawet Donald Tusk, jak się nie sprzedał Brukseli, mówił, że on się dziwi, że znaleźli się politycy, którzy popierają coś co nas osłabia w Unii Europejskiej. Jan Rokita wtedy krzyczał Nicea albo śmierć. Natomiast wy [PiS] to wprowadziliście osłabiając Polskę.

Nie macie nic wspólnego z uniosceptycyzmem. Jesteście malowanymi uniosceptykami. Machacie tylko szabelką. Premier Morawiecki mógł zawetować jedną swoją decyzją Fit for 55 z którego wynika zakaz samochodów spalinowych, który nadciąga, dyrektywa budynkowa i wszystko inne związane z likwidacją przemysłu. Morawiecki mógł to zawetować i tego nie zrobił. Machacie szabelką, a później zgadzacie się na wszystko.