Unia do remontu! A jak trzeba, to i do rozbiórki! - Konfederacja

Unia do remontu! A jak trzeba, to i do rozbiórki!

Poseł Michał Wawer na konferencji prasowej Konfederacji pod filią Parlamentu Europejskiego w Warszawie, 15 maja 2024 r.

– Unia Europejska mówi Polakom: wasze domy i mieszkania do remontu, więc my mówimy Unii Europejskiej: Unia do remontu! A jak będzie trzeba, to i do rozbiórki!

Dlatego, że ten nasz wspólny, niezbyt zgodny, patologiczny, rozbity unijny dom jest w opłakanym stanie. Tutaj tak naprawdę już niewiele do remontowania zostało. Dach jest dziurawy, ściany popękały, fundamentów nigdy nie było, gaz został zakręcony, a w dodatku na ostatnim posiedzeniu lokatorów pozostali lokatorzy większościowo zdecydowali, żeby do naszego pokoju dokwaterować nielegalnych imigrantów.

I ta ostatnia rzecz jest bardzo istotna, dlatego, że w tym tygodniu mieliśmy kolejny przełom w historii Unii Europejskiej. Przełom polegający na tym, że Unia Europejska nie tylko uznała – wbrew traktatom unijnym! – że ma prawo decydować o tym, jak są relokowani nielegalni imigranci po Unii Europejskiej, ale w dodatku zdecydowała, że zrobi to nie na zasadzie jednomyślności, nie respektując prawo każdego państwa do weta, do ochronienia swojej suwerenności, ale w drodze większościowego głosowania. I pomimo tego, że Polska od początku jest przeciwko, niezależnie od tego, jaki rząd w tej sprawie się wypowiada, że Polska jest przeciwko paktowi migracyjnemu, to pakt migracyjny został drogą większościową przegłosowany. Przyjęty i w najbliższym czasie możemy się spodziewać, że Unia Europejska postawi Polskę przed wyborem: albo będziemy przyjmować nielegalnych imigrantów, których inne państwa nie potrafiły utrzymać poza granicami Unii Europejskiej, albo będziemy musieli bardzo słono za to zapłacić.

Taka jest konsekwencja działań kolejnych rządów. Pierwszego rządu PiSu, pierwszego rządu Platformy, drugiego rządu PiSu i drugiego rządu Platformy, które konsekwentnie, rok po roku, przez 20 lat, pozwalały Unii Europejskiej łamać traktaty unijne. Pozwalały, żeby Komisja, Parlament, Rada Unii Europejskiej przywłaszczały sobie kompetencje, które się Unii nie należą. I żeby prawo weta przynależne Polsce w naprawdę wielu sprawach było rozmydlane, rozwadniane.

Efekt jest taki, że dotarliśmy do punktu, w którym już nikt nie traktuje poważnie suwerenności narodowej. Nie traktuje poważnie prawa weta – a urzędnicy unijni uważają, że jak Włosi sobie nie poradzili z ochroną swojego państwa przed nielegalną imigracją, to to jest doskonały powód, żeby zarządzić w większościowym głosowaniu przesiedlenie tych nielegalnych imigrantów do Polski, która z kolei radzi sobie z powstrzymywaniem nielegalnej imigracji i ma za to zostać teraz przez Unię Europejską ukarana!

Także, szanowni Państwo, w najbliższych wyborach 9 czerwca potrzebujemy wysłać do Parlamentu Europejskiego profesjonalną ekipę remontowo-rozbiórkową. I Konfederacja właśnie taką propozycję Polakom przynosi.

Głosujcie 9 czerwca na naszą ekipę i pamiętajcie o tym, że każdy jeden głos się liczy, każdy głos może zdecydować o tym, że dodatkowy fachowiec z Konfederacyjnej Ekipy Remontowo-Rozbiórkowej pojedzie do Unii Europejskiej.