Unia Europejska do remontu! - Konfederacja

Unia Europejska do remontu!

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem kandydatów do Parlamentu Europejskiego Ewy Zajączkowskiej-Hernik, Konrada Berkowicza, Krystiana Kamińskiego i posła Michała Wawera, 15 maja 2024 r.

Konrad Berkowicz:
– Jesteśmy pod budynkiem Parlamentu Europejskiego w Polsce, pod filią Parlamentu Europejskiego, czyli źródła dyrektyw których realizacja stanowi teraz większość wprowadzanego, nowouchwalanego prawa w Polsce.
Unia Europejska zaczęła już realizację planu zmuszenia nas do remontów klimatycznych. Platforma Obywatelska, nowa koalicja rządząca to popiera, ale przypomnijmy, że jeszcze niedawno za rządów PiS-u już została wprowadzona – głosami całego Sejmu, poza Konfederacją – pierwsza ustawa, która realizuje dyrektywę budynkową. Dyrektywę zgodnie z którą wszystkie nasze mieszkania, domy będą miały klasy energetyczne, tak jak teraz klasy energetyczne mają pralki czy lodówki. Jeżeli kogoś nie będzie stać na remonty, żeby podwyższać tą klasę energetyczną, to będziemy surowo karani.

I to nie jest jakiś odległy plan, bo we Francji już zaczęło być to realizowane. Tam już teraz, jeżeli kogoś nie stać na remont, to nie może podnosić czynszu, jeżeli wynajmuje mieszkanie. A już w przyszłym roku nie będzie mógł w ogóle wynająć tego mieszkania. Kolejnym krokiem mogą być wywłaszczenia – pozbawianie nas własności za to, że nie stać nas na podnoszenie klasy energetycznej. Wszystko w imię pseudoekologicznej ideologii.

Koszt takich remontów w Polsce to będzie około 1,5 biliona złotych. To jest ponad 2 razy więcej niż roczne dochody budżetu państwa. Jest oczywiste, że nie będzie nas na to stać jako obywateli i nas jako państwa. Dlatego robi się bardzo niebezpiecznie.

Wszystko wskazuje na to, że struktury Unii Europejskiej przejęli szaleńcy. Dlatego my uważamy, że to Unia Europejska, to Parlament Europejski potrzebuje natychmiastowego, przymusowego remontu. I my jesteśmy jako Konfederacja gotowi, żeby go przeprowadzić. (…)

Skomentuj