Pytam Prezydenta o jego deklarację wsparcia Ukrainy z polskiego PKB! - Konfederacja

Pytam Prezydenta o jego deklarację wsparcia Ukrainy z polskiego PKB!

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

BIORĘ DWA GŁĘBSZE WDECHY I PYTAM… Szanowny Panie prezydencie, czy Polacy dobrze usłyszeli??? Bo wygląda na to, że podczas konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy, NIE ZAPRZECZYŁ PAN jednoznacznie, że Polska przekazuje (lub dopiero zamierza przekazać) Ukrainie stały procent polskiego PKB.

• Korzystając z mojego poselskiego mandatu – wysyłam zatem także i do Pana pismo (Pan premier Donald Tusk również otrzymał podobne) w trybie interwencji poselskiej z zapytaniem, gdzie leży prawda? Wspieramy (lub zamierzamy wspierać) Ukrainę własnym procentem PKB, czy nie? Bo temat otoczony jest polityczną mgłą milczenia. Chciałbym, jako poseł Konfederacji ustalić, dokąd zmierza Polska i otrzymać precyzyjną odpowiedź.

Poseł Grzegorz Płaczek zadał w swoim piśmie skierowanym do Prezydenta Andrzeja Dudy zadał trzy pytania:
1. Czy Polska zobowiązała się, słownie lub pisemnie, do przekazania Ukrainie wsparcia finansowego na poziomie stałego (lub zmiennego) odsetka polskiego PKB? Jeśli tak to proszę o podanie szczegółów, jaki to procent i na jaki czas?
2. W jakiej postaci zostało to zobowiązanie podjęte – umowa ustna czy pisemna? Jeśli umowa pisemna, to proszę o przesłanie tej umowy.
3. Kto dokładnie (z imienia, nazwiska i funkcji) w imieniu Polski podjął/podpisał taką decyzję?