Róża Thun, czyli prawdziwe oblicze Trzeciej Drogi - Konfederacja

Róża Thun, czyli prawdziwe oblicze Trzeciej Drogi

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem “jedynek” Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego Anny Bryłki i Konrada Berkowicza, 8 maja 2024 r.

Konrad Berkowicz:
– Trzecia Droga próbuje przekonać Polaków, że jest fajną, zdroworozsądkową alternatywą wobec takich partii jak PiS czy PO. Tymczasem ich liderka do Parlamentu Europejskiego Róża Gräfin von Thun und Hohenstein tym co mówi obnaża prawdę o poglądach i celach Trzeciej Drogi.

Na przykład marszałek Hołownia zapowiedział, że Trzecia Droga będzie tutaj nagle walczyć z podatkiem od samochodów spalinowych. Że będą się starać o dopłaty do elektryków. Już pomijam to, że to jest kolejny nieszczęśliwy pomysł. Dopłaty do elektryków to jest nic innego jak dopłacanie pieniędzy ludziom bogatszym, których stać na elektryki, kosztem tych biedniejszych. Zapowiadają więc walkę z podatkiem od samochodów spalinowych, tymczasem Róża Thun, liderka list do europarlamentu Trzeciej Drogi, walczyła o zakaz samochodów spalinowych w ramach grupy Renew Europe Group i poparła podatek od samochodów spalinowych. Również poseł Gramatyka z Trzeciej Drogi poparł ten pomysł. Tak wygląda rzeczywistość. Ale na samochodach spalinowych się nie kończy.

Trzecia Droga idzie z hasłem, że trzeba zatrzymać dyrektywę budynkową, którą znów popiera Róża Thun.

Wracając jeszcze do samochodów spalinowych to Róża Thun, komentując dyskusję ze mną w radiu na temat zakazu samochodów spalinowych, napisała w mediach społecznościowych tak: Czy to takiego wysiłku wymaga, Biedaczku, żeby zrozumieć, że to nie muszą być elektryki? Jeżeli Pan zrobi spalinowy zeroemisyjny to nikt Panu nie zakaże wprowadzić go na rynek. Powodzenia.

Krótko mówiąc, arogancki komunikat Trzeciej Drogi brzmi: Jeżeli Cię nie stać na elektryki, to skonstruuj sobie samochód spalinowy zeroemisyjny i wtedy będziesz mógł sobie nim jeździć.

Żeby zrealizować te szaleńcze projekty, które popierała i zabiegała o nie skutecznie i popiera nadal Róża Thun z Trzeciej Drogi, to trzeba jeszcze zlikwidować pewną zawadę, żeby było to łatwiejsze. Dlatego Róża Thun również gardłuje za tym, żeby Polska jak najszybciej pozbawiła się prawa weta w Unii Europejskiej.

Wniosek jest prosty: trzeba oczyścić klimat. Ale oczyścić przede wszystkim wymieniając europosłów antypolskich na europosłów, którzy będą dbać o interes Polski i Polaków, czyli europosłów z Konfederacji.