Trzecia Droga w PE głosowała za wszystkim co jest szkodliwe dla Polski! - Konfederacja

Trzecia Droga w PE głosowała za wszystkim co jest szkodliwe dla Polski!

Anna Bryłka, jedynka Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wielkopolskim, na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

Anna Bryłka:
– Marszałek Hołownia, ogłaszając start swoich kandydatów, wyraźnie wskazał, że celem kandydatów na europosłów z Polski 2050 jest zatrzymanie dyrektywy budynkowej. Za tą dyrektywą głosowała jedyna przedstawicielka partii Polska 2050 właśnie w Parlamencie Europejskim, Róża Thun. Ale co więcej, ta dyrektywa budynkowa została zatwierdzona już przez Radę Unii Europejskiej! Czeka tylko na ogłoszenie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Co oznacza, że właściwie to pan marszałek w drodze implementacji tej dyrektywy może ją po prostu w porządku krajowym zablokować.

W tej kampanii wyborczej wszyscy będą przeciwnikami polityki klimatycznej. Wszyscy będą chcieli renegocjowania Europejskiego Zielonego Ładu. No i ten podatek od aut spalinowych. To jest kamień milowy Krajowego Planu Odbudowy. Tak naprawdę rząd przyjął w zeszłym tygodniu, dokładnie tydzień temu, uchwałę, która dotyczy rewizji Krajowego Planu Odbudowy, który musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Komisję Europejską. Co oznacza, że wcale nie musi być to pozytywna ocena ze strony Komisji Europejskiej.

Pani Róża Thun, jedyna przedstawicielka Polski 2050 w Europarlamencie, powiedziała, że po pierwsze w Unii Europejskiej, w Parlamencie Europejskim pracuje się dla Unii Europejskiej, a nie dla państwa członkowskiego, z którego jest się wybranym. My mówimy NIE. My będziemy pracować dla Polski. Mamy hasło wyborcze “Po pierwsze Polska!”. I to jest nasz cel: reprezentowanie polskich interesów w Parlamencie Europejskim. Interesów polskich obywateli.

I system wczesnego ostrzegania! To, czego zabrakło w ostatniej kadencji i w poprzednich kadencjach. To znaczy w momencie, kiedy bardzo niekorzystne rozwiązania są przyjmowane na poziomie Parlamentu Europejskiego, nie ma tego ostrzeżenia wysłanego do Polaków, skierowanego do polskiej debaty publicznej.

Pani Róża Thun, Polska 2050, w Europarlamencie głosowała za zmianą traktatów, za propozycją zmiany traktatów, która to procedura cały czas się toczy. Kolejna rzecz: pakt o migracji i azylu. To jest kolejny element, w którym Polska 2050 w Parlamencie Europejskim głosowała ZA. Co najgorsze, popiera również Europejski Zielony Ład w rolnictwie. Cytuję panią Różę Thun: Jeśli nie będzie zmian w rolnictwie, to się ugotujemy.

My idziemy do Parlamentu Europejskiego bronić praw i wolności Polaków. Tego zabrakło, a my jesteśmy gwarancją tego, że o te sprawy, o te właśnie podstawowe elementy będziemy na poziomie Parlamentu Europejskiego walczyć.