W świat musi pójść przekaz, że polska granica jest nie do sforsowania! - Konfederacja

W świat musi pójść przekaz, że polska granica jest nie do sforsowania!

Poseł Witold Tumanowicz na konferencji prasowej Konfederacji, 25 czerwca 2024 r.

– Trzeba sobie zadać pytanie, czy państwo pod rządami Donalda Tuska, państwo polskie to jeszcze jest poważne państwo, jeśli mamy na swoim terytorium organizacje pozarządowe, które działają z naruszeniem prawa, obchodzenia tego prawa, pomagają przestępcom. Bo tak trzeba nazwać osoby, które popełniają przestępstwo z artykułu 264, paragraf 2: “Kto przemocą bądź podstępem przekracza granicę, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech”. Czyli mamy do czynienia z sytuacją, w której organizacje legalnie działające pomagają przestępcom.

Te organizacje, których pochodzenie i powiązania są niejasne, a chcielibyśmy żeby stały się jasne, mają dostęp do strefy buforowej! Oficjalne dane mówią o tym, że wydano 41 przepustek do tej strefy, z czego 28 dziennikarzom. Jednak nieoficjalnie mówi się o tym, że wiele takich przepustek zostało wydanych ustnie, więc nie mamy także danych ile osób ostatecznie ma dostęp do tej strefy buforowej, ile osób pomaga przestępcom w tym, aby pokonywali tą granicę.

Co więcej, Grupa Granica, jest finansowana przez polskie państwo! W latach 2021-2022, za premiera Morawieckiego jeszcze, Polskie Forum Migracyjne, będące częścią Grupy Granica, otrzymało od rządu 3 miliony na adaptację do życia w Polsce obywateli Afganistanu! Czyli cała ta przestępcza działalność jest finansowana jeszcze przez polskiego podatnika dodatkowo.

Natomiast jeśli chodzi o funkcjonariusza, jeśli chodzi o żołnierza, który został zakuty w kajdanki i oskarżony to na jego obronę musieli się składać jego koledzy! To pokazuje, jaka jest nierównowaga jeśli chodzi o to, jakie są priorytety polskiego państwa. Trzeba wszystko przywrócić do normy!

Ludzie, którzy bronią granicy, bronią naszego zdrowia życia, powinni być odpowiednio zabezpieczeni. Muszą wiedzieć o tym, że państwo polskie się ich nie wyprze. Że bronią granicy w sposób legalny i mogą użyć do tego wszelkich środków, które są skuteczne i które są przewidziane do tego problemu prawem. Natomiast osoby, które łamią to prawo, muszą się liczyć z odpowiednimi konsekwencjami!

Dlatego, bo to jest fałszywy humanitaryzm, pokazywanie osób, które pokonują granicę i które są przestępcami, jak siedzą sobie spokojnie na przystanku i czekają na pomoc, jakie to jest świadectwo? To jest zachęta dla wszystkich do tego, aby pokonywali tę granicę.

To są także przecież ogromne katastrofy dla ludzi, którzy stwierdzą, że skoro tak łatwo jest pokonać tą granicę, to my także będziemy ją chcieli pokonać. A prawda jest taka, że to jest naprawdę niebezpieczne przedsięwzięcie. Mając na uwadze właśnie humanitaryzm i mając na uwadze to, aby ci ludzie z zagranicy także byli bezpieczni, tym bardziej musimy mówić o tym, że ta granica jest nie do sforsowania i by jej nie pokonywali dla ich własnego bezpieczeństwa.

Dlatego też, jeśli ktoś będzie teraz nas szantażował, brał pod włos, że my chcąc bronić granicy, chcemy używać środków przymusu bezpośredniego, chcemy, żeby polski żołnierz mógł bronić polskiej granicy wszelkimi dostępnymi środkami, żeby sobie pomyślał o tym, że właśnie dzięki temu, dzięki takiej postawie, dzięki temu, że pójdzie w świat taki przekaz, że ta granica jest nie do sforsowania, dzięki temu te osoby nie będą próbowały pokonywać tej granicy.

Stanowisko Konfederacji jest takie, że należy przywrócić godność polskiemu mundurowi. Należy przywrócić także bezpieczeństwo Polakom, Polkom, którzy już widzą co się dzieje na polskich ulicach. Widzą, że jednak te sceny, które widzieliśmy tylko i wyłącznie na filmach z Zachodu są coraz częściej widziane także w Polsce. Koniec tego!

Stoimy za polskim mundurem i stoimy za obroną polskich granic.

Komentarze (1)