Czas ukrócić dywersję organizacji wspierających nielegalną imigrację! - Konfederacja

Czas ukrócić dywersję organizacji wspierających nielegalną imigrację!

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem posła do Parlamentu Europejskiego Grzegorza Brauna i posła Witolda Tumanowicza, 25 czerwca 2024 r.

Grzegorz Braun:
– Domagamy się położenia kresu antypolskiej dywersji, która prowadzona jest na naszej wschodniej granicy. Organizacje nazywające siebie – szumnie i na poły oszukańczo – pozarządowymi (…) te organizacje czerpiąc ze źródeł, korzystając z zasilania pochodzącego także z zagranicy, prowadzą dywersję przeciwko służbom, wojsku, Straży Granicznej. Utrudniają bądź uniemożliwiają wykonywanie zadań postawionych przed Strażą Graniczną, wojskiem i Policją.

Te zadania, rzecz jasna, mają charakter pilny i niestandardowy w związku z rezultatem wcześniejszych zaszłości w naszej polityce wschodniej, co dziś skutkuje kontynuacją akcji inspirowanej ze wschodu, naporu imigrantów, nachodźców na granicę polską, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka białoruskiego.

Na tym odcinku działa organizacja, która prezentuje się jako Grupa Granica. (…), która pomaga nachodźcom. Co to w praktyce oznacza? To np. oznacza wskazywanie miejsc w których pojawiły się luki w systemie ochrony, zabezpieczenia naszej granicy. To jest wskazywanie miejsc, określanie czasu, zbiórek ewentualnych chętnych, by łamać polskie prawo, by bezprawnie próbować przedostać się na nasze terytorium.

To nie jest gra w podchody! To jest dywersja! To jest akcja o charakterze przestępczym. O charakterze -uwaga! – bojowym. Dlatego, że jeśli z jednej strony jest wojsko, Straż Graniczna, Policja, a z drugiej strony jacyś ludzie próbują działać przeciwko naszym służbom, naszemu wojsku, to jest to akcja bojowa. To jest to agresja wobec Państwa Polskiego to co prowadzi Grupa Granica. (…)

Apelujemy o to, aby służby państwowe poważnie zabrały się do roboty na tym odcinku. Apelujemy o to, by finansowanie Grupy Granica przez Fundację Stefana Batorego – powstałą z inspiracji potentata, światowej sławy filantropa, Sorosa – zostało wzięte pod lupę. (…)

Przychodzi mi kolejny raz również wygłosić apel, by funkcjonowanie agentur obcych państw, obcych zagranicznych organizacji zostało ujęte w Polsce w ramy prawa. Takie prawo działa np. w Stanach Zjednoczonych. I listy agentów obcych państw i organizacji traktowanych jako lobbystów są tworzone. I wszystkie te organizacje i działania z mocy prawa muszą być oflagowane. (…)

Komentarze (2)