Efekt zapowiedzi wprowadzenie kredytu 0%? MIESZKANIA JUŻ DROŻEJĄ! - Konfederacja

Efekt zapowiedzi wprowadzenie kredytu 0%? MIESZKANIA JUŻ DROŻEJĄ!

Konferencja prasowa z udziałem Marty Czech i Krystiana Kamińskiego, kandydatów Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Krystian Kamiński:
– Będziemy mówili o rządzie Donalda Tuska i kredycie 0% i wpływie na to, jak ten rząd będzie wyglądał. Mija ledwo kilka miesięcy, a ekipa Tuska, zamiast wybierać odpowiedzialność, odpowiedzialną pracę w rządzie, woli ewakuować się do Brukseli. Zamiast konkretów mamy konkretny bałagan, właśnie przez nich sprowokowany.

Jednym z przykładów na to jest minister rozwoju i technologii, pan Krzysztof Hetman, który wprowadza kredyt 0%. Kredyt, który spowoduje drastyczny wzrost cen mieszkań, jak prognozują eksperci. Większy nawet niż kredyt 2%. Według popularnego i opiniotwórczego portalu zametr.pl deweloperzy na rynku pierwotnym, jeszcze z początkiem kwietnia, w 80% obniżali ceny. Teraz w 90% następuje podwyżka!

Jak wiemy z rynku warszawskiego, deweloperzy proponują klientom przy zawartych już umowach podwyżkę cen albo po prostu zrywają umowy, bo bardziej im się to opłaca. Mieszkania będą coraz mniej dostępne, coraz droższe. I zamiast robić to, co Konfederacja mówi, to oni wolą stymulować popyt. Zamiast budować po prostu tańsze mieszkania, przez to ich dostępność byłaby większa, wypowiedzieć dyrektywę budynkową EPBD, co obniżyłoby, czy potencjalnie nie zwiększy ceny mieszkań, to oni idą w tym kierunku.

I osoba za to odpowiedzialna, zamiast zostać odwołana, co dostaje? Nagrodę! Nagrodę. Ma wystartować z Trzeciej Drogi Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza do Parlamentu Europejskiego. Co prawda będzie na listach obok innych znakomitych osób, typu Róża Thun, która głosowała za paktem migracyjnym, więc nie ma się teoretycznie co cieszyć, no ale jednak dla tej osoby to nagroda.

Naszym zdaniem taka osoba, która robi rzeczy bardzo złe, ponieważ doprowadza do tego, że te mieszkania nie będą dostępne dla młodych ludzi, że te ceny będą dużo większe dla nich, że będą mieli bardzo trudno dostać kiedykolwiek własne mieszkanie – ona właśnie od tej ekipy dostaje nagrodę. I to się nie godzi. Ta osoba powinna zostać zdymisjonowana.