Premier Tusk dopuścił się zdrady dyplomatycznej! Składamy zawiadomienie do prokuratury - Konfederacja

Premier Tusk dopuścił się zdrady dyplomatycznej! Składamy zawiadomienie do prokuratury

Konferencja prasowa z udziałem kandydatów Konfederacji do Parlamentu Europejskiego Tomasza Grabarczyka (5. na liście łódzkiej) i Krystiana Kamińskiego (1. na liście warszawskiej), 13 maja 2024 r.

Tomasz Grabarczyk:
– Witam na konferencji prasowej Konfederacji, konferencji dotyczącej zdrady dyplomatycznej w wykonaniu premiera Donalda Tuska. 7 maja Komisja Europejska potwierdziła w oficjalnym komunikacie zakończenie procedury z mocy art. 7. ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej dodając w tym komunikacie, że Rzeczpospolita Polska uznała pierwszeństwo prawa Unii Europejskiej nad własnym prawodawstwem.

Dla nas, dla wszystkich zdroworozsądkowych Polaków, oznacza to po prostu, że Donald Tusk, jako premier Rzeczypospolitej Polskiej dopuścił się zdrady dyplomatycznej i wobec tego składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zdrady dyplomatycznej do prokuratury na Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, zgodnie z art. 129 kodeksu karnego: Kto będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. (…)

Krystian Kamiński:
– Komisja Europejska w komunikacie na temat zamknięcia procedury z artykułu 7 dotyczącego praworządności jednocześnie zaznaczyła, że rząd polski uznał wyższość prawa unijnego nad prawem polskim. W naszym zrozumieniu jest to po prostu akt zdrady dyplomatycznej, ponieważ nie tylko łamie Konstytucję, ale po prostu podważa wszelkie wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Nie tylko te z ostatnich lat – które i tak kwestionuje obecny rząd – ale też tych z wcześniejszych lat, z 2005, z 2011, które jednoznacznie określają, że polska Konstytucja jest nadrzędna!

Jak Polska wchodziła do Unii Europejskiej, to wiadomo było, że oddaje część kompetencji Unii Europejskiej. Ale nigdy nie było mowy o tym, że oddaje wszystkie kompetencje! Mało, nigdy nie było mowy o tym, że prawo unijne jest wyższe od polskiego prawodawstwa! Byłoby to całkowicie absurdalne i niezgodne z tym, co jest w innych państwach! Żadne inne państwo tak nie funkcjonuje.

Mamy przecież wyroki w innych państwach Unii Europejskiej, jak Francji, Danii, Rumunii, Czech, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie wszędzie jest właśnie mówione o tym, że prawodawstwo krajowe jest wyższe od prawodawstwa unijnego. Francuska Rada Stanów przypomina w decyzji 21 kwietnia 2021 roku, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędną normą prawną prawa krajowego. Duński Sąd Najwyższy również mówi o tym, że jeśli coś jest niezgodne z konstytucją krajową, no to ta konstytucja jest nadrzędna. Tak samo prawo rumuńskie.

Wszystkie, wszystkie kraje potwierdzają, że ich wewnętrzne prawodawstwo jest wyższe nad prawem unijnym. Ale u nas, jak zawsze, ktoś musi się wychylić i pokazać, że jest bardziej europejski niż polski.

Dlatego oskarżamy rząd Donalda Tuska o zdradę dyplomatyczną i uważamy, że takie coś powinno zostać właśnie rozstrzygnięte przez prokuraturę, czy właśnie doszło do takiego precedensu.

Komentarze (1)