Unia to plac budowy na którym działa się wbrew logice i prawom fizyki - Konfederacja

Unia to plac budowy na którym działa się wbrew logice i prawom fizyki

Krystian Kamiński, jedynka na warszawskiej liście Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na konferencji prasowej “Unia do remontu”.

– Unia Europejska to kwintesencja placu budowy, na którym działa się wbrew logice i prawom fizyki. I dlatego mamy chociażby taką dyrektywę budynkową, która nie ma żadnego uzasadnienia dla obywateli. Ma ona tylko uzasadnienie w imię chorej ideologii zielonych, chorej ideologii klimatycznej. I to widzimy.

Większość Polaków będzie musiała ogrzewać swoje domy, coś zrobić, żeby były zeroemisyjne już w najbliższych latach. Od 2028 roku wszystkie budynki publiczne będą musiały być zeroemisyjne. Co naturalnie będzie z naszych podatków robione. Od 2030 roku wszystkie prywatne budynki, nowe prywatne budynki będą musiały być zeroemisyjne. Docelowo wszystkie budynki będą musiały być zeroemisyjne. I nie będą mogły być ogrzewane już w następnych latach kotłami gazowymi, na ekogroszek, olejem opałowym.

Widać więc, że nie dzieje się to, aby polepszyć nam standard życia, aby żyło nam się lepiej, abyśmy mogli żyć normalnie, abyśmy mogli żyć tak, jak chcemy. Tylko dzieje się to w imię chorej, po prostu chorej, fanatycznej ideologii klimatycznej. I my to widzimy.

Mało! My jako Konfederacja pierwsi zwróciliśmy uwagę na tą dyrektywę budowlaną. Media o niej nie mówiły. Europosłowie, którzy zostali wysłani tam, żeby właśnie powiedzieć Polakom, że takie coś jest, o tym nie mówili! Dopiero jak my w Konfederacji zwróciliśmy na to uwagę, to naraz zrobił się raban, że rzeczywiście, jest coś takiego!

I po co my tych europosłów tam wysyłamy, skoro oni się nawet tym nie zajmują? Dlatego Konfederacja będzie wysyłała zespół dynamiczny, merytoryczny, przygotowany do tego, żeby właśnie takie rzeczy wychwytywać i zwalczać je tam, gdzie trzeba. Właśnie na tym placu budowy w Unii Europejskiej. Ten plac budowy trzeba zmienić i my jesteśmy gotowi, żeby się tego podjąć i po 9 czerwca, kiedy nas Państwo, mam nadzieję, wybiorą do Europarlamentu, udowodnimy, że można tę politykę prowadzić inaczej, a nie tak chaotycznie, jak jest dotychczas.