Przykład jak władza z powodu mody na jakieś rozwiązania może zachować się głupio - Konfederacja

Klaudia Domagała – kandyduje z 10. miejsca na łódzkiej liście Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego – na serwisie X.

Efekty zwężania dróg: tramwaj w trakcie dostawy musi poczekać, a pracownik uwija się jak w ukropie, bo na Legionów w Łodzi nie wytyczono ANI JEDNEGO miejsca dla dostawców, taksówek, kurierów, autokarów czy nawet do wysadzenia pasażera.

Prawie każdy taki pojazd zatrzymując się staje na torowisku lub chodniku (pokazywałam już zdjęcia tak parkujących karetek). Wzdłuż ulicy dziesiątki sklepów i punktów usługowych, po drugiej stronie Teatr Powszechny, tuż obok schronisko młodzieżowe oferujące noclegi (widać w tle) – przed realizacją przebudowy wyraźnie zaznaczano na spotkaniu z urzędnikami i wykonawcami, że miejsca dla autokarów turystycznych są tam niezbędne. Jak możecie się domyślić: nie powstały.

Jednocześnie likwidowane są miejsca parkingowe na podwórkach miejskich kamienic, więc nieliczne stworzone miejsca parkingowe dla aut osobowych są notorycznie zajęte. W pobliżu w ramach rekompensaty miały powstać co najmniej dwa parkingi wielopoziomowe, ale ich ani widu, ani słychu… Nadal nie rozwiązały by one też problemu braku tymczasowych parkingów w zatoczkach.

Przykro się na to wszystko patrzy 🙁

Zdjęcie bez tablic rejestracyjnych i twarzy kierowcy. Biegając od sklepu do pojazdu robił wszystko co mógł, aby wykonać swoją pracę szybko i minimalizując utrudnienia. Tylko jak długo dostawcy jeszcze będą to znosić? Co jak zaczną odmawiać dostaw lub drastycznie podniosą opłaty przez fatalnie zaprojektowaną infrastrukturę? Naprawdę mało nam rosnących kosztów prowadzenia biznesów? Czy oprócz szalonej antygospodarczej polityki w Brukseli potrzeba nam jeszcze dobijania na poziomie samorządowym?

Wpis Klaudii Domagały skomentował na X wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Jeśli w tak małych rzeczach społeczność i jej władza może z powodu mody na jakieś rozwiązania zachować się tak głupio i szkodliwie dla samej siebie to znaczy że w dużych i mniej oczywistych rzeczach dla głupoty nie ma żadnych granic, a skala szkód może być nieograniczona.

Silny sceptycyzm wobec dominujących mód i trendów to jedyna rozsądna i odpowiedzialna postawa. Niełatwa, ale niezbędna.