Konfederacja w sprawie Mejzy: Państwo jest słabe. To jest największa porażka Kaczyńskiego. - Konfederacja

Posłowie Artur Dziambor i Robert Winnicki z Konfederacji zabrali głos w sprawie wiceministra Łukasza Mejzy. Odnieśli się oni to jego kompromitującej konferencji prasowej oraz powodów, dla których Mejza został wciągnięty do rządu: Facet ma po prostu ego większe niż ja brzuch – powiedział poseł Artur Dziambor.
“Łukasz Mejza gdy pojawił się w Sejmie rozdał wszystkim dziennikarzom wizytówki, na których było napisane “Łukasz Mejza, nowy gracz w polskiej polityce”. Następnie w jednym z wywiadów powiedział, że już wkrótce będzie premierem. Wczoraj na konferencji, która przejdzie do historii jako najbardziej żenująca konferencja prasowa w historii polskiego parlamentaryzmu, powiedział, że atak na niego to jest największy atak na polityka od 1989 roku. Facet ma po prostu ego większe niż ja brzuch.” – powiedział poseł Artur Dziambor.
“To, że ten człowiek jest parlamentarzystą jest już gigantycznym błędem polskiego parlamentu. Ale to, że on jest utrzymywany cały czas w rządzie to jest hańba. Widać, że PiS trzyma się maksymy ministra Jaszuńskiego, że prawdziwy Polak nie podaje się do dymisji, tylko trwa na posterunku do końca.” – dodał poseł Konfederacji.
Robert Winnicki pochylił się nad kwestią nominacji Łukasza Mejzy na wiceministra sportu. – “Doszło do tego, ponieważ nie działają w Polsce służby specjalnie. (…) Myślę, że dialog w tej sprawie na Nowogrodzkiej wyglądał tak, że zapytano Łukasza Mejzę, jakie ma kwalifikacje, żeby zostać wiceministrem sportu. Odpowiedź padła, że gra w piłkę.”

“To jest bolesna prawda o słabym państwie i słabej władzy, która jest silna wobec maluczkich, ale jest bezsilna wobec mechanizmu, które powinny być zastosowane wobec rządu. To jest być może największa porażka Jarosława Kaczyńskiego. Budowa właśnie takiego słabego państwa.” – dodał Winnicki.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI