Chcemy żyć normalnie! Co to znaczy? - Konfederacja

Chcemy żyć normalnie! Co to znaczy?

Ewa Zajączkowska-Hernik, dwójka na warszawskiej liście Konfederacji do Parlamentu Europejskiego, w Radio Wnet.

Chcemy swobodnego przepływu kapitału i usług. To jest podstawa funkcjonowania Unii Europejskiej i absolutnie przeciwko temu się nie sprzeciwiamy. Natomiast chcemy żyć normalnie!

A żyć normalnie to znaczy: żyć bezpiecznie!

Żyć normalnie to znaczy móc decydować o tym jakim samochodem chcemy jeździć i czy możemy wjechać nim do centrum miasta czy nie.

Żyć normalnie to móc mieszkać w domu na taki na jakiś nas stać! A nie z wyimaginowanej jakiejś polityki klimatycznej i wkładać grube pieniądze w to, by ten dom wg wymogów tej polityki remontować.

Żyć normalnie to również spożywać naszą żywność wyprodukowaną w Unii Europejskiej, bo my wiemy co w tej żywności jest. Teraz nie wiemy co napływa do nas z Ukrainy. Nie wiemy jaka żywność napłynie do nas z Ameryki Południowej.

Chcemy żyć w Polsce, która ma prawo do decydowania o przyszłości własnego kraju. Nie chcemy żyć w Unii Europejskiej która będzie nam dyktowała, że teraz już musimy stracić naszą narodowość i przyjąć wszystko to co idzie z Unii Europejskiej.

Chcemy żyć normalnie.
Chcemy być po prostu w Unii Europejskiej wolnymi ludźmi.