Te twarze warto zapamiętać! Głosowali wbrew interesom narodowym - Konfederacja

Te twarze warto zapamiętać! Głosowali wbrew interesom narodowym

Konferencja prasowa Konfederacji w Sejmie, 23 listopada 2023.

Michał Wawer:
– Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie, które uruchamia procedurę zmiany traktatów unijnych w kierunku większej federalizacji Unii Europejskiej. W kierunku odebrania państwu polskiemu kolejnych kompetencji, kolejnych atrybutów suwerenności.
Dziewiątka polskich europosłów opowiedziała się za tymi zmianami traktatowymi w haniebnym głosowaniu sprzecznym z oczekiwaniami polskiej opinii publicznej sprzecznej z polskim interesem narodowym.

– Nie było to zwykłe głosowanie. (…) W parlamencie było głosowanie na żyletki z liczeniem głosów. I gdyby ta dziewiątka europosłów zagłosowała przeciwko, zamiast głosować za to zmiana traktatów unijnych upadłaby wczoraj. Zakończyłaby się ta farsa.
Przeczytam nazwiska tych europosłów – listę hańby polskiej delegacji w europarlamencie: Sylwia Spurek, Róża Thun, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller i Marek Balt.

– To są europosłowie wybrani z list Wiosna Biedronia i Koalicji Europejskiej PO, PSL, SLD. To są europosłowie, których twarze i nazwiska warto zapamiętać jako tych, którzy pojechali do Parlamentu Europejskiego, żeby głosować w sposób sprzeczny z polskim interesem narodowym. (…)