Konfederacja obchodzi 100-lecie polskiego złotego - Konfederacja

Konfederacja obchodzi 100-lecie polskiego złotego

Dzisiaj Konfederacja zorganizowała konferencję prasową poświęconą setnej rocznicy polskiego złotego. Wydarzenie zwróciło uwagę na znaczenie naszej narodowej waluty oraz obrót gotówkowy.

Ewa Zajączkowska-Hernik, dwójka do europarlamentu z listy Konfederacji w Warszawie oraz rzecznik Konfederacji, podkreśliła, że posiadanie własnej waluty definiuje niepodległość i suwerenność. Konfederacja zawsze będzie stanowczo bronić polskiego złotego i obrotu gotówkowego w obliczu prób ograniczeń ze strony Unii Europejskiej.

Witold Tumanowicz, poseł Konfederacji, przypomniał, że wprowadzenie złotego było odpowiedzią na inflację i miało symboliczne znaczenie dla suwerenności Polski. Konfederacja stanowczo sprzeciwia się próbom zastąpienia złotego przez euro, wskazując na negatywne skutki takiego kroku dla innych krajów europejskich.

Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji i lider listy Konfederacji do europarlamentu w Krakowie, podkreślił znaczenie wolności, praw własności i prywatności, jakie zapewnia obieg gotówki. Konfederacja sprzeciwia się wszelkim ograniczeniom obrotu gotówką, które mogą prowadzić do inwigilacji obywateli i kontroli nad ich finansami.

Bartosz Bocheńczak, szef sztabu Konfederacji, z zadowoleniem zaznaczył wyjątkowy charakter tej rocznicy. W ramach obchodów, uczestnicy konferencji mieli okazję wybić pamiątkową monetę Konfederacji, podkreślając symboliczne znaczenie tej daty. Dodatkowo, podczas trasy Konfederacji po Polsce, będzie możliwość wybicia takiej monety przez sympatyków ugrupowania.

Konferencja zakończyła się tortem, symbolizującym setną rocznicę polskiego złotego, z nadzieją na wiele kolejnych jubileuszy.

Biuro Prasowe Konfederacji