Miałem dość multikulti na Zachodzie i wróciłem do Polski. A tu zaczyna się robić to samo - Konfederacja

Miałem dość multikulti na Zachodzie i wróciłem do Polski. A tu zaczyna się robić to samo

Marek Tucholski, “dwójka” na mazowieckiej liście Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w programie Wieczór Republika.

O narzucaniu Polsce imigrantów
– Byłem 7 lat na emigracji w Wielkiej Brytanii. Chociaż Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej to nie do końca zwyczaje z Unii Europejskiej wyszły z Wielkiej Brytanii. Pewna relokacja imigrantów ma tam miejsce. Imigranci przez Kanał La Manche przybywają do Wielkiej Brytanii i na wioskę 1,3 tys mieszkańców zrzuca się 2 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. To jest skandaliczne.

Jeżeli mamy imigrację masową, to nie jest istotne czy ona jest legalna czy nielegalna z punktu widzenia przyszłości, z punktu widzenia kolejnych pokoleń. Byłem na Zachodzie i dobrze widziałem to, że ludzie, którzy przyjeżdżali do pracy, czy mieli prawo zostać czy nie mieli prawa zostać tego nikt później do końca nie kontrolował. Kiedy w 2015 roku wyjeżdżałem z Polski wyjeżdżałem z innej Polski niż do Polski do której wróciłem. A przez ten czas, kiedy byłem na imigracji to były rządy PiS-u. Polski nie da się poznać zwłaszcza w dużych miastach.

Mówię o wrażeniu człowieka, którego 7 lat w Polsce nie było. I to co zobaczył po 7. latach to jest zupełnie innych kraj, jeśli chodzi o strukturę społeczną, niż ten który opuszczał. Ta struktura społeczna się zmieniła. jest bardzo dużo obcokrajowców. To widać i słychać.

Anna Kwiecień poseł PiS rzuciła do Marka Tucholskiego:
– W poszukiwaniu lepszych zarobków 2 miliony Polaków wyjechało zagranicę, m.in. do Wielkiej Brytanii. Wrócił pan do Polski, bo po 8. latach Polska jest inna. Polska jest dużo bogatsza. I to my się przyczyniliśmy do tego.

Marek Tucholski na te słowa poseł PiS:
– Nie, nie wróciłem do Polski, że jest bogatsza tylko dlatego, że miałem dość multikulti na Zachodzie. A przyjeżdżam do Polski, a zaczyna się robić to samo.

Cały program Wieczór Republika z udziałem Marka Tucholskiego

Komentarze (1)