Konfederacja przeciwna europejskiej armii. Politycy apelują o wzmacnianie polskiego wojska. - Konfederacja

Konfederacja skrytykowała słowa premiera Morawieckiego o potrzebie utworzenia europejskiej armii. Politycy chcą wzmocnienia polskiego wojska i uważają, że Polska powinna inwestować tylko we własną armię. – “Unia nie powstała jako sojusz militarny, by zastąpić NATO.”

“Mateusz Morawiecki popisał się w weekend stwierdzeniem, że potrzebujemy silnej armii europejskiej. To stwierdzenie zdumiewające, bo przykład Ukrainy pokazuje nam jak bardzo istotne jest postawienie na siłę i bezpieczeństwo związane z własnymi siłami zbrojnymi.” – powiedział poseł Robert Winnicki.

“Odpowiedzialni politycy powinni wyciągać lekcje z historii także tej najnowszej.” – powiedział poseł Jakub Kulesza, dodając – “Agresja Rosji, którą jako Konfederacja z całą stanowczością potępiamy, powinna dać do myślenia o tym co stanowi podstawę bezpieczeństwa narodowego – duch walki do obrony własnej ziemi.”

“Jako Konfederacja sprzeciwiamy się koncepcjom budowania europejskiej armii, która mogłaby wchodzić w kompetencje NATO. Unii nie powstała jako sojusz militarny, ani po to by zastąpić NATO i nie powinna temu służyć. To byłoby oddanie kolejnych kompetencji Polski do Unii Europejskiej.” – dodał Kulesza.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI