Konfederacja krytykuje Unię za brak wsparcia realnego wsparcia dla Ukrainy. - Konfederacja

Konfederacja krytykuje Unię za brak wsparcia realnego wsparcia dla Ukrainy.

Konfederacja zabrała głos w sprawie blokady przez Unię Europejską odcięcia Federacji Rosyjskiej od systemu SWIFT. Zdaniem konfederatów to tak właśnie wygląda europejska solidarność. Politycy domagają się także wyłączenia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich samolotów.

Krzysztof Bosak: “Można już mówić o zbrodniach wojennych na Ukrainie. Jak reaguje na to Unia Europejska? Po 2,5 miesiąca od informacji, że może dojść do inwazji, okazuje się, że nic nie jest ustalone, dopiero wczoraj odbywała się narada, której konkluzje są bardzo ogólne.”

“Przypomnijmy, że bardziej surowe i prędzej przedstawione sankcje zdołała przedstawić Wielka Brytania, która opuściła UE oraz USA. Joe Biden powiedział, że Rosja nie będzie odcięta od systemu SWIFT, bo sprzeciwia się temu Europa – Niemcy, Włochy i Cypr).”

“Dziś widzimy, że Zachód blefował jeśli chodzi o sankcje i chęć włączenia Ukrainy w swoje struktury. Kolejna zdrada i słabość nie przyniesie nic dobrego. Zagraża to także bezpośrednio naszemu bezpieczeństwu, bowiem Putin wyartykułował żądania także wobec nas.” – dodał poseł Konfederacji.

Konfederacja: Zamknąć przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów!

Przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji, Jakub Kulesza, zaapelował do rządu o zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów: “Obecnie rosyjskie samoloty chcąc ominąć Ukrainę lecą przez Polskę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Polska zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Jest to zdecydowanie więcej niż w kwestii sankcji są gotowe uczynić Niemcy.”

Krótki czas po konferencji Konfederacji, wyłączenie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów nad Polską zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI