Konfederacja w obronie branży hodowlanej po materiale TVN24. - Konfederacja

Konfederacja w obronie branży hodowlanej po materiale TVN24.

5 lutego na antenie TVN24 wyemitowano „Śmierć kur” w ramach programu „Rozmowy o końcu świata”. Od wielu lat organizacje pseudoekologiczne dążą do zakazu chowu klatkowego kur i masowej produkcji drobiarskiej. Przedstawiciele tego sektora są oburzeni, a w ich obronie stanęli dziś w Sejmie politycy Konfederacji.
“Wiele organizacji tzw. “ekologicznych” zrobiło sobie po prostu sposób na biznes niż chodzi tu o realny wpływ na dobrostan zwierząt.” – powiedział poseł Michał Urbaniak.

Na dzisiejszą Komisję Rolnictwa w Sejmie przyjechali przedstawiciele branży hodowlanej związani z Konfederacją. Wśród nich Piotr Lisiecki: “Przyjechałem dzisiaj po to, żeby zaprotestować przeciwko szkalowaniu mojej branży przez stacje TVN i organizacje antyhodowlane.”

“Wystosowaliśmy wspólne stanowisko organizacji drobiarskich i skierowaliśmy żądanie do stacji TVN o sprostowanie ich kłamliwego reportażu. Uważamy, jak wielu hodowców na świecie, że najlepiej broni się ten obraz, jak ta produkcja wygląda w rzeczywistości.” – powiedział Lisiecki.

Mecenas Jacek Wilk: “Polska nie jest państwem, które ma bardzo wiele konkurencyjnych branż, które mogą konkurować na rynkach międzynarodowych i eksportować na cały świat. Tym branżom, które mamy – zwłaszcza w rolnictwie – należy nie przeszkadzać w rozwoju.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI