Konfederacja prezentuje wniosek o dymisję Adama Niedzielskiego! - Konfederacja

Konfederacja prezentuje wniosek o dymisję Adama Niedzielskiego!

Konfederacja zaprezentowała wniosek o wotum nieufności dla Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego „Deklaracje ze strony całej opozycji są takie, że minister Niedzielski powinien odejść. Dziś będziemy prosić ich o złożenie takich podpisów.” – powiedział poseł Artur Dziambor.

Wniosek o wotum nieufności dla ministra musi podpisać 69 posłów. Konfederacja posiada ich 11, dlatego liczy na podpisy z innych klubów.

„Za decyzje, które były podejmowane w Ministerstwie Zdrowia, budżet państwa poniósł gigantyczne koszty, ponad 200 miliardów złotych! A to są decyzje, za które odpowiedzialne był minister Niedzielski.”

Konfederacja oskarża szefa MZ również o zamknięcie systemu ochrony zdrowia, co przełożyła się na ilość zgonów. Poseł Dziambor wspomniał o gigantycznej śmiertelności Polaków na choroby inne niż Covid-19. – „Ponad 180 tysięcy nadmiarowych zgonów w porównaniu do lat poprzednich.”

Politycy Konfederacji już wcześniej domagali się pociągnięcia do odpowiedzialności Adama Niedzielskiego. Parę miesięcy temu złożyli zawiadomienie do prokuratury na szefa resortu zdrowia oraz przeprowadzali interwencję w Ministerstwie i składali wnioski o kontrolę NIK w MZ.

„To co dzieje się w Polsce, potwierdza, że Konfederacja miała rację. Chcielibyśmy się mylić, by polityka lockdownowa przynosiła efekty, ale nie przynosi i to widać w całej Europie. W całej Europie widać, że szczepienia nie rozwiązały kwestii covidowej. Po prostu covid jest i będzie z nami.” – powiedział poseł Robert Winnicki.

„Ten brak zdrowego rozsądku kończy się katastrofą w ochronie zdrowia i gospodarce. Trzeba rozliczyć winnych, a pierwszym winnym jest minister Adam Niedzielski. To jest sprawdzam dla opozycji. Podpiszcie się pod tym wnioskiem!”

Wniosek o dymisję Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego

CAŁOŚĆ KONFERENCJI