Unia rozwija swoją politykę klimatyczną od 20 lat i klimat się od tego nie zmienił - Konfederacja

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w Radio Zet.

Co to znaczy, że CHCEMY ŻYĆ NORMALNIE
– To znaczy, że nie zgadzamy się na głupie polityki unijne, w których eurokraci wymyślili sobie, że będą regulować wszystko, co się da, bez podstawy traktatowej. Na przykład, jak mamy ogrzewać dom, albo czy mamy jeździć elektrykiem czy autem spalinowym, albo skąd mamy wziąć prąd, ile za niego zapłacić.

O ochronie klimatu w Unii
– Nie widzę wpływu Unii Europejskiej na klimat. Proszę uwierzyć, Unia Europejska rozwija swoją politykę klimatyczną od 20 lat i klimat się nie zmienił od tej polityki. Natomiast zmieniają się warunki prowadzenia biznesu w Unii i powodujemy to, że przemysł ucieka poza Unię. I to jest niekorzystne nie tylko dla nas, to jest niekorzystne nawet dla planety.

O polityce migracyjnej
– Tamci [rząd PiS] byli skrajnie mięciutcy! Przecież Morawiecki prowadził politykę ściągania tutaj milionów imigrantów z różnych części świata. Premier Morawiecki i PiS to działa tak, że póki my czegoś nie nagłośniliśmy, to oni udawali, że tematu nie ma i pracowali posłusznie nad regulacjami. Tak było w ONZ-cie przy pakcie migracyjnym, gdzie dopiero w ostatnim głosowaniu wycofali się z głosowania, a wcześniej popierali ONZetowski pakt migracyjny. Tak było, gdzie ich dyplomacja pracowała nad paktem migracyjnym z państwami Afryki Północnej, żeby nielegalną migrację przekształcić w legalną.
W Polsce prowadzili politykę otwartych granic, a na forum unijnym mówili, nie, nie, my jesteśmy przeciwko imigracji. Nielegalnej, ale za legalną to byli. To im przypomnijmy.

O tym jak ściemnia Tusk
– Z premierem Tuskiem to jest tak, że on deklaruje trochę jak premier Morawiecki. W tym są podobnii. On będzie przeciw, kiedy na nic nie ma wpływu, a jak na coś ma wpływ, to wtedy posłusznie, że tak powiem, weta żadnego nie zgłasza. Tak działał premier Morawiecki i obawiam się, że podobnie będzie działał premier Tusk.
Teraz trwa kampania do Parlamentu Europejskiego. Trzeba by być kompletnym idiotą chyba już obecnie – może Lewicę tylko można o to posądzić – żeby w tej chwili popierać pakt o migracji i azylu. Bo Polacy rozumieją, że to jest dla nich niekorzystne. Jesteśmy po kampanii do Sejmu, gdzie Platforma zrobiła klipy antyimigranckie, które spokojnie my jako Konfederacja moglibyśmy puścić. Donald Tusk de facto skopiował naszą retorykę, powściągnął swoich posłów, którzy latali z siatką i przeszkadzali funkcjonariuszom Straży Granicznej. Więc to co robi jest marketing polityczny.

Cała rozmowa z wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem w Radio Zet