Konfederacja interweniuje w MSZ i MSWiA w sprawie gróźb Ukraińców wobec Polaków - Konfederacja

Konfederacja interweniuje w MSZ i MSWiA w sprawie gróźb Ukraińców wobec Polaków

Posłowie Michał WawerKrzysztof Mulawa i Grzegorz Płaczek – Kobiór stanęli w obronie polskich obywateli! W piątek 16 lutego 2024 r. interweniowali w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

• Od MSWiA domagaliśmy się zapewnienia fizycznego bezpieczeństwa panu Hubertowi Ojdanie i innym Polakom wpisanym na ukraińską “listę śmierci” – Myrotvorec. Nazwiska i adresy liderów protestów rolników i przewoźników znalazły się tam obok danych rosyjskich kolaborantów i zbrodniarzy, a organizatorzy legalnych manifestacji żyją (nieraz od wielu miesięcy) w poczuciu nieustannego zagrożenia.
Jeszcze w trakcie interwencji pojawiła się informacja medialna, że pan Ojdana został objęty ochroną państwową. Pierwszy krok zrobiony!

• Od MSZ żądaliśmy wywarcia wreszcie skutecznego nacisku na władze Ukrainy i usunięcia nazwisk wszystkich Polaków z listy śmierci. Nie do przyjęcia jest sytuacja, w której Polacy ponoszą ogromne koszty wspierania ukraińskiego wysiłku wojennego i przyjmują miliony uchodźców, a tymczasem Ukraińcy wydają zlecenia zabójstwa polskich obywateli. Ta sprawa powinna być załatwiona wiele miesięcy temu, a jest tylko coraz gorzej.

Konfederacja nigdy nie zaakceptuje ukraińskich gróźb i aktów przemocy wobec polskich obywateli! Polak w Polsce gospodarzem!