Na kogo głosować? Masz już wybór! - Konfederacja

Na kogo głosować? Masz już wybór!

Ciągle jeszcze zastanawiasz się na kogo oddać głos? Jeszcze nie wiesz na jaką partię głosować? Jeżeli tak, to poznaj nasz program, naszych liderów i kandydatów. I głosuj na Konfederację.

Program wyborczy
Konfederacja jako pierwsza z ugrupowań politycznych zaprezentowała prawdziwy program wyborczy. Nie hasła, nie slajdy, ale prawdziwy program, z konkretnymi rozwiązaniami.
Już w czerwcu na Wielkiej Konwencji Programowej w Warszawie ogłosiliśmy Konstytucję Wolności. Czyli ponad 100-stronicowy program na wybory 2023, który umieściliśmy na stronie internetowej Konfederacji.

W programie szeroko omówiony został m.in. temat tańszego budowania domów i mieszkań.

Z tym programem staraliśmy się dotrzeć nie tylko do naszych sympatyków. Nie tylko do przekonanych. Ale również do tych, którzy jeszcze naszego programu nie znali. Dlatego między innymi nasi liderzy ruszyli w Polskę, w trasę Bosak & Mentzen NA ŻYWO!
Trasa, która objęła największe miasta w całej Polsce, dzięki czemu na spotkania z Bosakiem i Mentzenem mógł dotrzeć każdy. I każdy również miał okazję przybić sobie piątkę z liderami i zrobić z nimi wspólne, pamiątkowe zdjęcie, a Finał trasy Bosak & Mentzen NA ŻYWO! miał miejsce w Warszawie!

Ale Konfederacja to również 4 lata naszej aktywności jako parlamentarzystów, jako polityków jedynej merytorycznej opozycji. To również okres zmagań z rządzącymi, którzy łamali prawa obywatelskie, prawa przedsiębiorców, prawa pacjentów, prawa kobiet.

A tak właśnie było w okresie pandemii. W czasie niezwykle trudnym dla wszystkich. Ale szczególnie trudnym dla kobiet. Dla tych pań, które w czasie lockdownów, obostrzeń covidowych musiały rodzić, a ich prawa były w szpitalach im odbierane. Tylko posłowie Konfederacji w tym czasie stanęli po stronie kobiet. Domagali się, SKUTECZNIE, egzekwowania ich praw. Żadni inni politycy losem kobiet w okresie pandemii nie byli zainteresowani.

Konfederacja była również tam, gdzie trzeba było wesprzeć rodzimych przedsiębiorców czy rolników. Najpierw zablokowaliśmy w Sejmie projekt ustawy tzw. Piątki dla zwierząt, czyli PIĄTKI PRZECIWKO ROLNIKOM. Byliśmy też na protestach rolniczych, kiedy rynek rolny został zasypany zanieczyszczonymi produktami rolnymi z Ukrainy. Byliśmy i współorganizowaliśmy protesty transportowców, przewoźników, kiedy ich interesy zostały zagrożone przez sprzyjającą politykę rządu wobec przewoźników z Rosji i Białorusi.

Od początku zwracaliśmy uwagę, że rząd wobec Ukrainy prowadzi politykę na kolanach. I nie zadbał o żadne polskie interesy w relacjach polsko-ukraińskich. I tak prowadzona polityka zakończyła się całkowitą porażką, kiedy prezydent Zełeński w ONZ oskarżył Polskę o bycie sojusznikiem Rosji!
Jako jedyni nie zgadzaliśmy się również na socjal dla Ukraińców. Głosowaliśmy przeciwko temu. I jako jedyni teraz domagamy się: ZERO socjalu dla Ukraińców.

I właśnie ten punkt jest podkreślony przez nas Piątce Konfederacji. Czyli pięciopunktowym hasłowym streszczeniem naszego programu wyborczego.

Również jako jedyni (!!!) od początku byliśmy przeciwko masowej, niekontrolowanej imigracji. A to właśnie rząd PiS zafundował Polsce taką imigrację. Na skalę jakiej nie widziano nawet w krajach Europy Zachodniej. Setki tysięcy pozwoleń na pracę. Setki tysięcy imigrantów, również spoza naszej strefy kulturowej. Z krajów muzułmańskich. Nikt Polaków nie pytał o to czy chcą tej masowej imigracji. I nikt, oprócz Konfederacji, nie zaproponował żadnego rozsądnego programu w tej kwestii. Tylko Konfederacja przedstawiła 12-punktowy Pakiet odpowiedzialnej polityki migracyjnej.

Konfederacja to również nadzieja na to, że można dokonać rzeczywistych zmian systemowych! Dlatego naszą kolejną konwencję, Wielką Konwencję Konfederacji, zorganizowaliśmy pod hasłem MOŻEMY WSZYSTKO! Hasłem, które pokazuje naszą determinację i wiarę, że można dokonać dobrych zmian. Jak powiedział na Konwencji Sławomir Mentzen:
Mam dość marazmu i ciągłego słuchania, że w Polsce nic się nie da poprawić i nawet nie warto próbować; jeżeli politycy PiS-u i z PO są przekonani, że tu niczego się nie da zrobić, to powinni zmienić zawód i zająć się czymś innym.

Tak właśnie myślą politycy Konfederacji. Dlatego głosuj na Konfederację!

Na tej stronie Państwowej Komisji Wyborczej znajdziesz pełną listę naszych kandydatów do Sejmu. To najprostsza forma sprawdzenia jacy kandydaci Konfederacji startują w Twoim okręgu.

I w niedzielę już się dłużej nie wahaj idąc na wybory. Bo masz w końcu wybór! Głosuj na Konfederację.


Komentarze (1)