Morawiecki dał ZA DARMO innym państwom szczepionki warte 1,3 mld zł! - Konfederacja

Morawiecki dał ZA DARMO innym państwom szczepionki warte 1,3 mld zł!

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

Właśnie otrzymałem odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia na moją interwencję poselską. TO JEST CHORE!

• Z otrzymanego pisma wynika, iż w samym tylko 2021 roku Polska przekazała BEZPŁATNIE innym państwom niemal 11 MILIONÓW DAWEK szXXepionek przeciwko C-19. W 2022 roku liczba ta wyniosła niemal 2 MILIONY. Łącznie w ciągu 2 lat rozdaliśmy 13 milionów dawek! BEZPŁATNIE! Wartość tego rozdawnictwa to ok. 1,3 MILIARDA ZŁ. MOWA TU O MILIARDACH – NIE MILIONACH ZŁ! I nie dość, że rozdawaliśmy szXXepionkI, to jeszcze dodatkowo rząd Pana premiera Mateusza Morawieckiego zdecydował, że Polska… zapłaci ZA TRANSPORT oddawanych bezpłatnie dawek (tylko w latach 2021-2022 mówimy o kwocie ponad 3,6 MILIONA zł!).

Rozumiesz, Polko i Polaku – nie wystarczyło, że kupiliśmy w nadmiarze nikomu niepotrzebne dawki. Potem jeszcze je rozdaliśmy, a polski podatnik zapłacił dodatkowo… za transport! Przecież to jest jakieś wariactwo!

• Szukam odpowiedzi, JAK TO MOŻLIWE I DLACZEGO obecny rząd zajął się „wyborami kopertowymi”, a prawdziwe patologie związane z C-19 odpuścił, nie powołując Komisji Śledczej w tej materii (a przecież „miliardowe rozdawnictwo szczepionkowe” to tylko czubek góry lodowej)!!!? Na korytarzach sejmowych mówi się, że być może Pan premier Donald Tusk zbyt dobrze „funfluje się” z Panią Ursulą von der Leyen i… nie wypada drążyć tematu, bowiem (zdaniem wielu) sama szefowa Komisji Europejskiej nie ma czystych rąk, ale… to tylko zapewne sejmowe plotki.

• Wstydzilibyście się Państwo! Robicie z Polaków idiotów! Podałbym sprawę na prokuraturę, ale tak jak kiedyś Pan Zbigniew Ziobro tworzył układ zamknięty (i wszystkie „niewygodne politycznie” sprawy były umarzane, albo „zamiatane pod dywan”), tak obecnie jesteśmy świadkami… kolejnego układu na najwyższym szczeblu władzy. Widać to na każdym kroku. I żadne czerwone serduszko tego nie zmieni.