Konfederacja chce uprościć życie również osobom homoseksualnym - Konfederacja

Konfederacja chce uprościć życie również osobom homoseksualnym

Poseł do Parlamentu Europejskiego Marcin Sypniewski w programie Fakt Live, 27 czerwca 20224 r.

Na pytanie o związku partnerskie:
– My jesteśmy za ułatwieniem wszystkim życia. Jesteśmy za tym, żeby spadkodawca mógł sobie sam dowolnie wyznaczać komu chce przekazać spadek i żeby państwo nie pobierało od tego żadnego podatku.

Jesteśmy za tym, żeby przepisy podatkowe były jasne, proste, żeby ludzie płacili niskie podatki. Do tego, żeby każdy mógł sobie upoważnić kto może go odwiedzać w szpitalu.

Nie patrzymy tutaj czy ktoś jest w związku czy nie w związku. Nie chcemy żeby państwo w ogóle tym się zajmowało. Państwo nie powinno się tym zajmować tym kto z kim żyje, w jaki sposób.

Natomiast powinno wszystkim obywatelom uprościć życie. Także Konfederacja rzeczywiście wszystkim chce uprościć życie. Nawet osobom homoseksualnym. My na to, na orientację seksualną w ogóle nie patrzymy. Nie ma to znaczenia.