Grali na rzecz Putina i Łukaszenki. Teraz oskarżają wszystkich o prorosyjskość - Konfederacja

Grali na rzecz Putina i Łukaszenki. Teraz oskarżają wszystkich o prorosyjskość

Marek Szewczyk w Telewizji Republika.

– Rząd Donalda Tuska ma deficyt [budżetowy] większy niż za rządów PiSu, a ma niezrealizowanych kupę obietnic z tej sławnej setki, o której już po pierwszym półroczu większość ludzi zapomniała. I chce przeforsować kolejne programy, które będą dokładaniem kasy ze Skarbu Państwa, jak kredyt 0% chociażby. Tymczasem brakuje na potrzeby faktycznie realne i potrzebne, takie jak chociażby wynagrodzenie żołnierzy, jak wyposażenie żołnierzy. Żołnierze często mają problem z podstawowym wyposażeniem indywidualnym i to są problemy, no ale rząd oczywiście woli kreować politykę dla wielkich deweloperów, dla banków, a nie dla poszczególnych obywateli.

O imigrantach
Chciałbym żebyśmy używali słowa adekwatnego, czyli imigranci, a nie uchodźcy. To nie są żadni uchodźcy. To są osoby, które przebyły czasami po kilka tysięcy kilometrów, ściągani na Białoruś.
W sierpniu 2021 roku razem z posłem Winnickim, wtedy jeszcze nie posłem, ale obecnie posłem Mulawą, byliśmy na granicy. Byliśmy w Usnarzu Górnym, kiedy nasze koleżanki dziękowały Straży Granicznej, funkcjonariuszom Straży Granicznej za to, że bronią polskich granic. A kilka dni później był tam pan poseł Szczerba, pan poseł Joński, pan poseł Sterczewski, pani poseł Jachira. Oni wszyscy uprawiali tam cyrki. Oni wszyscy tam starali się zlekceważyć, obrazić polskich funkcjonariuszy. Co więcej, starali się nielegalnie przekroczyć granicę i funkcjonariusze Straży Granicznej im to uniemożliwiali. To była jakaś hucpa. To była jakaś polityczna gierka, w którą oni weszli. I to była gra na rzecz Putina, Łukaszenki, a teraz oni oskarżają wszystkich o prorosyjskość.

Przepisy o strefie buforowej są potrzebne. Przypomnę, że Konfederacja, mimo tego, że była bardzo krytyczna wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości, wobec rządu PiSu, to wówczas poparła te przepisy, które dawały kompetencje, żeby wyłączyć tę strefę właśnie, żeby nie było tego cyrku, żeby nie było tam pośredników, którzy przyjeżdżają, tych przemytników, którzy przyjeżdżali na granicę i starali się przewozić tych imigrantów.

Cały program w Telewizji Republika z udziałem Marka Szewczyka