„Walczymy o gotówkę w Polsce i wprowadźmy jej ochronę do Konstytucji RP!” - Konfederacja

„Walczymy o gotówkę w Polsce i wprowadźmy jej ochronę do Konstytucji RP!”

Grzegorz Płaczek na serwisie X: Unia Europejska wprowadzi kolejne ograniczenia w obrocie gotówką. Na terenie całej Unii limit płatności gotówkowych ma wynieść 10 tys. EURO. A to dopiero początek zmian. Nadchodzi pełna inwigilacja i z pewnością już za chwilę pojawi się propozycja obniżenia tej kwoty.

• Zmuszanie obywateli do płatności kartą (lub online) pozwala rządom państw oraz brukselskim autokratom kontrolować ludzi i ich „obywatelskie postawy”. Będziesz chciał strajkować – to Ci system odetnie dostęp do Twoich pieniędzy. Będziesz planował (jako opozycja) podejmowanie działań, które nie podobają się politycznie rządzącym – system także i w tym przypadku odetnie Ci dostęp do Twojego konta.

• A jeśli ktoś uważa, że do tego nie dojdzie, to czas się obudzić! Tego typu „działania” rządów już nieraz miały miejsce w ostatnich latach na całym świecie. System się broni. Przykładem jest np. Szwecja, która chce do 2030 roku całkowicie wyeliminować gotówkę z obrotu. ​​Chociaż patrząc na wzrost przemocy gangów w Szwecji w ostatnich latach (co jest skutkiem prowadzonej uległej polityki imigracyjnej kraju), szwedzki rząd z pewnością zastanowi się dwa razy, zanim pójdzie na zwarcie z imigrantami, blokując im dostęp do Ich pieniędzy i Ich gotówki. Bo tam… miękkiej gry nie będzie.

My tymczasem WALCZMY o gotówkę w Polsce i wprowadźmy jej ochronę do Konstytucji RP! Apeluję o to, jako zwykły obywatel oraz jako poseł Konfederacji.