Aresztowani żołnierze i żołnierz który zmarł byli z tej samej jednostki! - Konfederacja

Aresztowani żołnierze i żołnierz który zmarł byli z tej samej jednostki!

Anna Bryłka w Polsat News.
Anna Bryłka kandyduje do PE z 1. miejsca na liście Konfederacji w Wielkopolsce.

– Winni tej wojny hybrydowej są przede wszystkim Rosja i Białoruś. Ten kryzys zaczął się dokładnie w 2021 roku. Śmierć żołnierza była zupełnie niepotrzebna i można było jej zapobiec. To znaczy, żołnierz nie może się obawiać o procedury w momencie, kiedy jest zagrożone jego życie lub zdrowie, albo nienaruszalność polskiej granicy. Jak trzeba strzelać to po prostu trzeba strzelać.

I co więcej, co jest warte odnotowania, że żołnierze, którzy zostali zatrzymani 2 miesiące temu i żołnierz, który zmarł dzisiaj byli z tej samej jednostki. Być może ten żołnierz, który dzisiaj zmarł bał się podjąć jakichś bardziej zdecydowanych kroków w ramach własnej samoobrony, właśnie z powodu tego, że wiedział, że te konsekwencje mogą go spotkać. Właśnie na przykładzie swoich kolegów.

Natomiast winni tej śmierci są również ci, którzy od 2021 roku prowadzili regularną nagonkę, regularnie opluwali funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Pamiętam doskonale ten czas. Jako pierwsi pojechaliśmy na granicę w sierpniu 2021 roku i minęliśmy się z politykami Koalicji Obywatelskiej, którzy wtedy zakłócali prace Straży Granicznej. Doskonale wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że to jest element wojny hybrydowej prowadzonej na polsko-białoruskiej granicy.