„Z mapy Polski zniknęło Opole” - Konfederacja

„Z mapy Polski zniknęło Opole”

Paweł Usiądek.

Z mapy Polski zniknęło Opole! I to wraz z sąsiednimi gminami.

W 2023 roku liczba Polaków zmalała o 130 tys., czyli więcej niż liczy mieszkańców Opole. Liczba negatywnych, a wręcz katastrofalnych następstw zapaści demograficznej jest olbrzymia. Kończy się czas wielkiego rozwoju gospodarczego Polski.

Z czasem, jak liczba emerytów w Polsce zaobserwujemy:
-wpadek wartości świadczeń emerytalnych,
-w konsekwencji powyższego prawdopodobnie wyższy wiek emerytalny,
-lub większe podatki,
-wzrost wydatków na opiekę zdrowotną.

W Polsce nie dyskutuje się poważnie na temat stanu polskiej demografii, jedyne co mają do zaoferowania partie, takie jak PiS, PO czy Lewica to masowa imigracja, która nie jest rozwiązaniem problemów demograficznych a jedynie zaklejaniem dziury taśmą klejąca.

Musimy prowadzić politykę prorodzinną na serio. Dlatego posłowie Konfederacji z Kariną Bosak na czele powołali parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej, który już zaproponował m.in. ustawę wydłużającą urlop macierzyński o dni spędzone na pobycie w szpitalu. Problem długotrwałego pobytu w szpitalu dotyczy 20 tys. matek rocznie.