Rząd Tuska ma psi obowiązek walczyć o interesy Polaków. Ale tego nie robi! - Konfederacja

Rząd Tuska ma psi obowiązek walczyć o interesy Polaków. Ale tego nie robi!

Przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka w Radio Plus, 23 lutego 2024 r.
O protestach

– Protesty rolników, protesty transportowców to jest pierwsza taka sytuacja od naszego wejścia do Unii Europejskiej, gdzie grupy zawodowe, bardzo istotne dla polskiej gospodarki, protestują przeciwko przepisom, regulacjom unijnym, absurdom unijnej polityki klimatycznej, która w bardzo bolesny sposób zaczyna dotykać polskiej gospodarki.

Ja się obawiam, że my za parę lat możemy się spotkać w tym studiu i rozmawiać o protestach Polaków, którzy będą bali wywłaszczeń mieszkań, dlatego że na przykład ocieplili zbyt cienką warstwą styropianu. Doszliśmy do takiego momentu rozwoju tej sytuacji politycznej w Unii Europejskiej, że coraz więcej, coraz bardziej te absurdy dotykają Interesów Polaków.

O braku kontroli towarów z Ukrainy

Już celnicy wypowiedzieli się w tej sprawie. Posłowie Konfederacji są cały czas w kontakcie również z celnikami. Oni nie mają w tym momencie instrumentów wystarczających do kontroli tego, co napływa do Polski. Ale więcej, że nie ma takich poleceń z rządu Donalda Tuska, żeby kontrolować towary, które wjeżdżają do Polski.

Co należy zrobić

Rolnicy polscy protestujący w imieniu polskich konsumentów mają 100% racji, domagając się w tym momencie od rządów działań. Konfederacja pokazuje, co należy zrobić. Należy zamknąć granice i w ten sposób wymusić działania na Unii Europejskiej. Zacznijmy w końcu działać w sposób zdecydowany na gruncie polskiej racji stanu i polskiej suwerenności żywnościowej.

Rząd Donalda Tuska ma w tym momencie psi obowiązek walczyć o interesy polskiego rolnictwa, interesy Polaków, ale nie robi tego. Dlaczego tego nie robi? To pytanie zostawiam otwartym.