Należy rozszerzyć embargo na ukraińskie produkty rolne. PSL nie chce tego zrobić! - Konfederacja

Należy rozszerzyć embargo na ukraińskie produkty rolne. PSL nie chce tego zrobić!

Michał Wawer w programie Woronicza 17 w TVP Info, 25 lutego 2024 r.

– Jesteśmy najbardziej leniwym Sejmem w III RP. Nie było jeszcze Sejmy w III RP, być może poza tym pierwszym kontraktowym, który by tak mało ustaw przyjął w ciągu 90 pierwszych dni swojego urzędowania. W tym tygodniu mieliśmy się spotkać na 3 dni wytężonej pracy. Z tego wyszło półtora dnia. I tylko dlatego, że PiS złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra Bodnara i musieliśmy go procedować. Marszałek Hołownia postanowił wyciągnąć też dwie ustawy obywatelskie z zamrażarki i wrzucić je tylko po to, żeby na wniosek Lewicy mogły zostać skutecznie odrzucone.

Istotą problemu jest to, że rząd nie daje żadnych projektów ustaw do Sejmu. Spotykamy się co dwa tygodnie jako Sejm i nie mamy co robić. Rząd nie wyrzuca żadnych ustaw, rząd nie realizuje żadnych obietnic. Rząd, który obiecywał, że w ciągu tych stu pierwszych dni będzie sto konkretów, niemal żadnych z tych konkretów nie przedstawia pod obrady Sejmu.

Rolnicy mają dwa proste postulaty:
• zatrzymać nieograniczony import żywności z Ukrainy,
• zatrzymać europejski Zielony Ład, unijne regulacje.

Przed wyborami mówiliście ustami samego prezesa Kosiniaka-Kamysza, że należy rozszerzyć embargo na ukraińskie produkty rolne.

Przygotowaliśmy w tym tygodniu projekt takiego rozporządzenia. Wręczyłem go panu ministrowi Kosiniakowi i słuch po tym rozporządzeniu zaginął. A to jest obietnica PSL-u z wyborów sejmowych.

Komentarze (2)