„Mam tu gotowy projekt rozporządzenia o wprowadzeniu pełnego embarga na produkty rolne z Ukrainy” - Konfederacja

Poseł Michał Wawer z mównicy sejmowej, 21 lutego 2024 r.

Michał Wawer:
– Cytat: “Domagamy się rozszerzenia embarga na inne produkty rolno-spożywcze z Ukrainy” – Władysław Kosiniak-Kamysz, 13 września 2023 roku. Panie wicepremierze, co was powstrzymuje?

Wystarczy jedno rozporządzenie ministra rozwoju. Macie funkcję wicepremiera, macie funkcję ministra rozwoju jako PSL, macie funkcję ministra rolnictwa. Co was powstrzymuje?

Czy PiS okupuje dział legislacyjny Ministerstwa Rozwoju i trzeba go odbić? Jeżeli tak, to śpieszymy z pomocą. Mam tu przygotowany przez Konfederację projekt rozporządzenia o wprowadzeniu pełnego embarga na produkty rolne z Ukrainy, wystarczy jeden podpis ministra Hetmana!

Wnoszę w związku z tym… Przekażę to teraz na ręce wicepremiera Kosiniaka-Kamysza i wnoszę o odroczenie posiedzenia, żeby pan wicepremier miał możliwość znalezienia ministra Hetmana, zmuszenia go do złożenia podpisu pod tym rozporządzeniem, żebyśmy mogli tu i teraz zacząć ratować polskie rolnictwo!