Policja, władze samorządowe i PKP LHS utrudniają protest rolniczy! Konfederacja interweniuje - Konfederacja

Wiceprzewodniczący Michał Wawer z interwencją poselską przy terminalu przeładunkowym w Durdach, 5 marca 2024 r.

– Ta droga na której stoję, na tym przejeździe kolejowym, to jest miejsce zarejestrowanego, legalnego zgromadzenia publicznego protestujących rolników, którzy chcą – i legalnie mają prawo – manifestować na tym przejeździe kolejowym uniemożliwiając przejazd pociągom z ukraińskimi produktami rolnymi, które zalewają w tej chwili polski rynek.

Ta legalna manifestacja jest uniemożliwiana przez policję, władze samorządowe, spółkę Skarbu Państwa PKP LHS w której godzinę temu interweniowałem domagając się umożliwienia protestującym rolnikom wykonywania ich konstytucyjnych praw.

Rolnicy będą przez Konfederację wspierani. Rolnicy w całej Polsce walczą o to, żeby zatrzymać Europejski Zielony Ład. Zatrzymać masowy zalew towarami rolnymi z Ukrainy, które niszczą polską gospodarkę, niszczą polskie rolnictwo. Konfederacja będzie zawsze wspierać polskich rolników i bronić polskiego interesu narodowego. Nawet jeżeli niektórzy politycy czy PiS-u czy Platformy, nawet jeżeli niektórzy pracownicy spółek Skarbu Państwa z pisowskiego nadania uważają, że bardziej należy dbać o interes ukraiński i o to, żeby służyć Ukrainie niż o to czy polscy rolnicy będą w stanie przetrwać kolejny sezon.
Dzisiaj przejeździe kolejowym w Durdach walczymy ramię w ramię z rolnikami.

Konferencja prasowa na przejeździe kolejowym w Durdach.