Rząd Tuska otwiera granicę na nielegalną imigrację! - Konfederacja

Rząd Tuska otwiera granicę na nielegalną imigrację!

Konferencja prasowa z udziałem posłów Krzysztofa Tuduja i Grzegorza Płaczka, 5 luty 2024 r.

Krzysztof Tuduj:
– Czy rząd Donalda Tuska otwiera granice na nielegalną imigrację? Czy faktycznie nadchodzi koniec pushbacków?
Rząd Tuska zdejmuje swoją antyimigrancką twarz, która to poza została przybrana na czas wyborów palrlamentarnych. Okazuje się że w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji toczą się prace nad nowelizacją rozporządzenia dotyczącego właśnie tzw. pushbacków, czyli zawracania na stronę białoruską tych imigrantów, którzy przedostali się za polską granicę. Tych nielegalnych imigrantów, co wymaga podkreślenia. (…)

Grzegorz Płaczek:
– Jako Konfederacja od lat zwracamy uwagę na to, że nie chcemy mieć w Polsce za chwilę drugich Niemiec. Nie chcemy mieć płonącej Francji. I nie chcemy mieć dzielnic takie jakie są obecnie chociażby w Szwecji, do których polska policja za chwilę będzie się bała wjeżdżać kontrolować dzielnicę. (..)

Wiemy co to oznacza pomagać innym. Ale wiemy również, że suwerenność państwa to nie tylko suwerenność gospodarcza, ale również bezpieczeństwo naszych granic.
Dlatego Konfederacja, już jakiś czas temu, zaproponowała Pakiet odpowiedzialnej polityki migracyjnej. To kilkanaście postulatów, kilkanaście tez i haseł, które chcemy, żeby polski rząd wziął pod uwagę i wdrożył. Dlatego, że te punkty zapewnią bezpieczeństwo dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń. (…)