Ruszył w Polskę TIR WOLNOŚCI Konfederacji! - Konfederacja

Ruszył w Polskę TIR WOLNOŚCI Konfederacji!

Krzysztof Bosak:
– Konfederacja w Białymstoku startuje z TIR-em Wolności. Nawiązujemy do słynnego kanadyjskiego Konwoju Wolności. Kierowców, przewoźników, którzy w obronie swoich praw postawili się lewicowemu rządowi Kanady. Przypominamy również o naszej akcji TIR-a Wolności w trakcie pandemii, gdzie walczyliśmy o prawa obywatelskie.
Na finiszu kampanii wyborczej przypominamy, że Konfederacja jest jedyną formacją wiarygodną w obronie podstawowych praw jakie mają obywatele. Prawa do swobodnej działalności gospodarczej. Prawa do swobodnego przemieszczania się. Prawa do swobodnego dysponowania swoją własnością. Prawa do płacenia gotówką. Tych praw, które są nam ograniczane przez rząd czy eurokratów przy poparciu innych partii, tzw. opozycji.

– Przypomnijmy, że pod pretekstem pandemii prawo do płacenia gotówką było zawężane. Przypomnijmy, że jesteśmy poddawani coraz dalej idącej inwigilacji finansowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Przypomnijmy, że możliwość prowadzenia działalności gospodarczej była na podstawie arbitralnych pretekstów zawieszana, blokowana. Kazano ludziom siedzieć w domach.
W tej chwili słyszymy o tym, że rząd zawarł porozumienie z Unią Europejską o KPO w którym jest zapowiedziane zmniejszanie mobilności indywidualnej Polaków. Mamy mieć zakaz wjazdów do miast starszymi autami. A więc normalni ludzie, których nie stać na elektryczne bardzo drogie samochody, będą musieli być może siedzieć w domach. Mamy mieć w ogóle zakaz rejestrowania nowych aut na normalne paliwa od 2035 roku. Od przyszłego roku mamy mieć specjalny podatek za rejestrację nowego samochodu spalinowego. Od 2026 roku mamy płacić coroczny podatek za sam fakt posiadania auta z silnikiem na zwykłe paliwo.

– Brniemy w coraz dalej idący absurd. Przypomnijmy, rząd stworzył specjalne certyfikaty efektywności energetycznej bez których już w tej chwili notariusz nie może zawrzeć umowy kupna czy sprzedaży nieruchomości. A Unia Europejska szykuje dyrektywę budynkową zgodnie z którą nie będziemy mogli kupić ani sprzedać jeżeli nie spełnimy bardzo wyśrubowanych wymagań na które w Polsce ludzi nie stać.
Ludzie w Polsce ogrzewają domy gazem, Unia Europejska chce tego zakazać. Rząd na te wszystkie rzeczy zgodził się akceptując w 2020 roku Fit For 55.

– Podsumowując. Nasze wolności są odbierane. Ktoś musi tego bronić. Tą siłą, która broni w Polsce wolności jest Konfederacja. Dlatego ruszamy z TIR-em Wolności.

TRASA TIR-a Wolności Konfederacji: Białystok, Wyszków, Warszawa, Garwolin, Łuków, Chełm, Lublin, Stalowa Wola, Rzeszów, Tarnów i Kraków. W Krakowie w dniu zakończenia trasy TIR-a Wolności, odbędzie się również Wielki Finał Kampanii Konfederacji!