Platforma popiera wszystko co szkodzi polskiemu rolnikowi - Konfederacja

Platforma popiera wszystko co szkodzi polskiemu rolnikowi

Anna Bryłka w swoim okręgu, konińskim, zmierzy się z Michałem Kołodziejczakiem, który wystartuje w tym okręgu jako “jedynka” z listy Koalicji Obywatelskiej.
Informacja o starcie z list Koalicji Obywatelskiej z pewnością zdziwiła wielu rolników.

– Ta informacja jest o tym starcie jest zaskakująca. Widać, że najbardziej zaskoczeni i oszukani tą decyzją szefa Agrounii są zwykli działacze Agrounii, zwykli rolnicy. Ci, którzy po prostu, zaufali Michałowi Kołodziejczakowi – komentuje na YouTube Anna Bryłka.

– Dla mnie również jest to bardzo zaskakująca decyzja dlatego że jeżeli prześledzi się historię Koalicji Obywatelskiej, historię Platformy Obywatelskiej to jest formacja, która zawsze głosowała za antyrolniczymi, antyhodowlanymi rozwiązaniami. To jest formacja polityczna, która zagłosowała za “piątką Kaczyńskiego”. Tą “piątką”, która w 2020 roku wyprowadziła dziesiątki tysięcy rolników na ulice Warszawy. Tutaj w Warszawie również Michał Kołodziejczak protestował przeciwko “piątce Kaczyńskiego”, a dzisiaj będzie kandydował na listach jednej z formacji, która po prostu to rozwiązanie poparła.

– Na listach Koalicji Obywatelskiej znajdują się ludzie z Partii Zielonych, którzy popierają różne antyhodowlane rozwiązania. Popierają takie rzeczy jak podatek od mięsa, zlikwidowanie hodowli, zakaz chowu klatkowego. (…)

Oszukani są działacze, oszukani są rolnicy. Czy ta argumentacja, którą stosuje Michał Kołodziejczak jest słuszna? Moim zdaniem nie. To nie jest formacja, która kiedykolwiek zabiegała o losy polskiej wsi, losy polskich rolników. Moim zdaniem te Agro Kluby, które zaczęły powstawać w ramach Platformy Obywatelskiej, to po prostu jest szukanie potencjalnego elektoratu, który można by ewentualnie przekonać. Ale nie można go przekonać brakiem wiarygodności przez kilkanaście lat, głosując zawsze przeciw polskiemu rolnictwu.

– Problemów na polskiej wsi jest dzisiaj mnóstwo. Począwszy od nieuczciwej konkurencji ze strony artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy. Ten niekontrolowany import cały czas ma miejsce. Dotyczy nie tylko zboża. To dotyczy również niekorzystnych umów handlowych zawieranych między Unią Europejską chociażby krajami Mercosur [Argentyna, Brazylia, Paragwaj i Urugwaj], między Unią Europejską a Nową Zelandią. To wszystko popiera Platforma Obywatelska.
Niekorzystna polityka klimatyczna, pakiet Fit For 55 to również popiera Platforma Obywatelska, te wszystkie zielone rozwiązania. Wprowadzenie również polityki klimatycznej do rolnictwa: ugorowania, ograniczania środków ochrony roślin, 25% rolnictwa ekologicznego. To wszystko popiera zarówno PiS jak i Platforma.

– I ta cała polityka ideologiczna. Najpierw obrzydzanie mięsa, promowanie wszystkiego tego co jest wege, potem nazywanie rolników sadystami, a potem zlikwidowanie po prostu drobnych polskich rolników, drobnego polskiego przetwórstwa, które jeszcze pozostało, które jeszcze się broni.
I dla tego dla mnie to jest zupełnie niezrozumiała decyzja Michała Kołodziejczaka. Jest to dla mnie smutne. I wiem, że dla wielu z państwa, ponieważ wielu widziało również nadzieję w Agrounii jako podmiocie, który ewentualnie mógłby reprezentować interesy polskiej wsi. (…)

A jaki program dla polskiej wsi, polskiego rolnictwa ma Konfederacja można przeczytać w Konstytucji Wolności: https://konfederacja.pl/app/uploads/Konfederacja_WiN_Program_2023-1.pdf