PiS to partia masowej i niekontrolowanej imigracji - Konfederacja

PiS to partia masowej i niekontrolowanej imigracji

Dr Stanisław Tyszka w programie “Kawa na ławę”:
– PiS jest partią masowej i niekontrolowanej imigracji na którą Konfederacja się nie zgadza i ostrzega przed tym od lat. Nie zgadzamy się również na to, żeby rozdawać pieniądze ciężko pracujących Polaków obcokrajowcom. A obecni tutaj w studio państwo posłowie, zarówno z PiS-u jak i z Platformy, Lewicy i PSL-u, wszyscy głosowali za tym, żeby zrównać obywateli Ukrainy, pracujących i niepracujących, w prawach do: darmowej opieki zdrowotnej, darmowej edukacji, 500+, zaraz 800+, minimalnej polskiej emerytury po jednym dniu pracy.

– PSL podpisał w rządzie Tuska umowę z Ukrainą w 2012 roku. Jeżeli Ukrainiec wyrobi odpowiedni staż pracy to do dopłacamy 1100 zł. [różnica pomiędzy minimalną emeryturą w na Ukrainie -300 zł, a emeryturą w Polsce – 1400 zł]
Konfederacja jest za wypowiedzeniem umowy z Ukrainą. Umowy, która jest nieuczciwa wobec polskich emerytów.