Nowe podatki PiS na auta. „Oni są oderwani od rzeczywistości!” - Konfederacja

Nowe podatki PiS na auta. „Oni są oderwani od rzeczywistości!”

Krzysztof Rzońca: Kierowcy są jedną z najbardziej prześladowanych grup w Polsce. Konfederacja, od samego początku swojego istnienia, stoi właśnie na stanowisku obrony kierowców, obrony swobodnego przemieszczania się. Niestety kierowcy nie są ulubieńcami rządzących, urzędników, którzy cały czas kładą im kolejne kłody pod nogi. Ich wyobraźnia nie ma granic, a przepisy, które wprowadzają, cały czas atakują właśnie kierowców.

– W 2024 r. wchodzi w życie opłata rejestracyjna, w 2026 roku, kolejny podatek od posiadania auta spalinowego, a już w 2035 roku wchodzi zakaz aut spalinowych.
Te dwa pierwsze podatki, to podatki, na które zgodził się rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach kamieni milowych KPO. A zakaz posiadania spalinowych do 2035 r. to też zgoda, cicha zgoda premiera Mateusza Morawieckiego, który w 2020 roku miał prawo weta, mógł to zawetować.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości to rząd antysamochodowy! To rząd, który realizuje politykę eurokratów z Brukseli, którzy uderzają m.in. w polskich kierowców.

– Pochodzę z małego miasteczka z południa Polski. Mieszkańcy, którzy dojeżdżają choćby do Nowego Sącza z ościennych gmin, takich jak Korzenna, Gołkowice nie wyobrażają sobie życia bez samochodów! To uderza w najbiedniejszych! Eurokraci z Brukseli czy warszawscy urzędnicy myślą sobie i mówią “przesiądźcie się na rower, przesiądźcie się na komunikację miejską”. Oni są oderwani od rzeczywistości! Nie da się, w większości miejsc w Polsce, przesiąść na rower albo na komunikację miejską.
Jeśli kogoś stać, można sobie kupić owszem auto elektryczne, ale jest to produkt luksusowy, produkt, który nie jest dla wszystkich. W związku z tym tylko i wyłącznie Konfederacja stoi na stanowisku obrony normalnych ludzi, ludzi pracujących, którzy często w ten sposób mogą jedynie przemieszczać się do pracy.

– Stoimy w obronie swobodnego przemieszczania się, swobodnego przemieszczania się po Polsce. Jeśli tego nie zatrzymamy, to właśnie te swobodne przemieszczanie może być zagrożone. Według danych aż 41% samochodów w kraju ma ponad 20 lat. Polska ma jedną z najstarszych flot samochodowych w Europie. Urzędnicy niedługo zakażą nam wjeżdżania do dużych miast. Tylko Konfederacja sprzeciwia się takim rozwiązaniom i stoi w obronie kierowców.

Skomentuj