Kryzys żywnościowy jest wywoływany w Europie celowo! - Konfederacja

Kryzys żywnościowy jest wywoływany w Europie celowo!

Krystian Kamiński w Radio dla Ciebie.

Europejski Zielony Ład jest kwintesencją szkodliwego działania fanatyzmu ekologicznego, który zniszczy, jeśli będzie procedowany, i wdrażany, rolnictwo w Europie i doprowadzi do zubożenia nas wszystkich.

Dlatego rolnicy w całej Europie protestują przeciwko niemu. Rolnicy przeciwko temu protestują, bo nie uznają, dlaczego oni mają takie wygórowane normy spełniać. A jednocześnie Unia Europejska wpuszcza płody rolne z Ukrainy, bądź chce podpisać umowy z Mercosur.

My wszyscy też odczujemy… już odczuwamy skutki Zielonego Ładu. Chociażby ETS, ETS-2, który podraża strasznie ceny energii, które wszyscy płacimy. Dyrektywa EPBD, która prowadzi do tego, że wszystkie bloki mają być zeroemisyjne. I już do 2030 roku Polska będzie musiała, jak i każdy kraj Unii Europejskiej, wyznaczyć te, które są dzisiaj najbardziej emisyjne i je docieplić będą musieli ludzie już na własny koszt! A wiadomo, że te budynki, to będą tam mieszkali przede wszystkim ubodzy ludzie, których na to nie będzie stać. Choćby ograniczenie czy zakaz sprzedawania samochodów spalinowych. To jest wszystko konsekwencją tego fanatyzmu, który chcą wprowadzić!

My to wszystko już odczuwamy we własnych kieszeniach, poprzez droższe wszystkie produkty. W przyszłości będzie to jeszcze bardziej drogie.

Proszę sobie wyobrazić wycofanie naraz wszystkich samochodów spalinowych i przejście na samochody elektryczne. Kogo będzie stać na to? Dzisiaj jest to niewyobrażalne, gdzie większa część polityków, chociażby Lewicy, to deklaruje, a praktycznie żaden z nich nie ma, bo nikogo na to nie stać. To tych zwykłych ludzi, którzy muszą do pracy dojeżdżać, na pewno nie będzie na to stać! W związku z tym jest to szkodliwe działanie, nieprzemyślane, które tak naprawdę nie realizuje celów, które służyłyby ludziom, tylko będzie doprowadzało do tego, że będą ubodzy, nie będzie ich stać na wiele rzeczy.

Dyrektywy typu zmniejszenie gazów cieplarnianych o 90% do 2040, a o 100% do 2050 pokazuje całkowitą absurdalność tego wszystkiego. Żadne inne państwo na świecie tego nie robi! Stany Zjednoczone, Indie, Chiny – nikt nie idzie w takim kierunku. W związku z tym Europa zostanie gospodarczo bardzo cofnięta i będziemy wszyscy tego skutki odczuwać. Czy jesteśmy na to gotowi? Mam wrażenie, że jakby wytłumaczyć ludziom, na czym to polega, to jednak zdecydowana większość ludzi w Europie właśnie jest temu przeciwna. Co chociażby pokazała Holandia, gdzie te wielkie strajki rolników doprowadziły do zmiany rządu. W związku z tym, jeśli tam to działa, to będziemy już w wyborach do Europarlamentu widzieć, jak duży jest sprzeciw wobec wprowadzania tego fanatyzmu ekologicznego.

Jeśli ludzie nie będą mieli, co jeść, i nie będą mieli jak dojeżdżać do pracy, żeby na cokolwiek zarabiać, to dopiero będzie katastrofa. I to nie w ciągu 100-200 lat, tylko w ciągu następnej dekady. To będzie prawdziwy problem.