Konfederacja jest gotowa na kolejne sukcesy - Konfederacja

Konfederacja jest gotowa na kolejne sukcesy

Jakub Kalus w Bielsku-Białej wystąpił jako support Bosak & Menzten NA ŻYWO.

Przypominamy, że już w ten weekend Bosak & Mentzen NA ŻYWO w Białymstoku, Olsztynie i Krakowie. Więcej informacji na temat całej trasy: Bosak & Mentzen NA ŻYWO.

Jakub Kalus w Bielsku-Białej:
– Drodzy przyjaciele, zastanawiałem się z czym wyjść do Was po 4 latach pracy w biurze prawnym Konfederacji i jakie możecie zadawać sobie pytania. I takie pierwsze pytanie, jakie przychodzi mi na myśl, to jest pytanie jakie są sukcesy tej Konfederacji?

– To prawda, tam dostaliśmy 4 lata temu ok. 6% i 11 posłów wprowadziliśmy do Sejmu, no ale co za tym dalej poszło? Czy był to czas zmarnowany? Co można zrobić w 11. posłów?
I dlatego muszę się Wam pochwalić. Muszę się Wam pochwalić, że gdyby nie Konfederacja to żylibyśmy dzisiaj w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-politycznej!
Konfederacja ma moc, którą przekuwa w sukces. Podam trzy przykłady ustaw, które były bardzo szkodliwe dla Polaków, a które Konfederacji udało się zatrzymać.
1. Zaraz na początku kadencji tzw. piątka Kaczyńskiego. “Piątka” przeciwko rolnikom, przeciwko hodowcom, która miała rozbić całkowicie polskie rolnictwo, polską hodowlę drobiu, polską hodowlę bydła czy zwierząt futerkowych. i gdyby nie to, że Konfederacja śmiało i odważnie stoi przeciwko poprawności politycznej i opowiada się za polskimi przedsiębiorcami, za polskimi gospodarstwami rolnymi, za interesami Polaków, to ta ustawa przeszłaby bez echa. Milczeli o niej wszyscy. I tylko my razem, dzięki temu, że są protesty społeczne, że czujecie to co my i że macie reprezentację polityczną w Sejmie, 11 posłów, dzięki temu udało się tą ustawę powstrzymać.
2. Kolejny sukces Konfederacji i to w okresie, kiedy rząd wprowadzał jak szalony obostrzenia pod pretekstem pandemii, wówczas też, nie wiem czy pamiętacie, ale ilość ustaw o segregacji sanitarnej, która miała jeszcze bardziej docisnąć Polaków. Im było mało, że zamknęli gospodarkę, zamknęli szkoły, zamknęli szpitale, zamknęli kościoły, nawet lasy zamknęli. Taka to była ekipa. I gdyby nie Konfederacja to oni by tą śrubę dalej dokręcali. Dzięki temu, że były protesty społeczne, była ta emocja społeczna, ale miała swoją reprezentację parlamentarną. Zaledwie 11 posłów.
3. Przykład przepisów, które zostały wpisane w Antypolskim Ładzie gdzie zrobiono kolejny zamach, gotowanie żaby, zamach na polską gotówkę. Obniżono jeszcze bardziej limit transakcji gotówkowych z 15 tys. do 8 tys. dla przedsiębiorców. I gdyby nie Konfederacja, gdyby nie zaczęła o tym głośno mówić i żądać wpisania do Konstytucji obrony gotówki, też dzisiaj żylibyśmy w zupełnie innym państwie, bo cały czas wchodziłyby te kolejne limity, a oni się musieli z tego wycofać i te przepisy nie wejdą w życie. (…)

– Konfederacja jest gotowa na kolejne sukcesy. W zeszłym roku w Polsce ustanowiono 32 tysiące stron aktów prawnych. Złych przepisów! Szkodliwych przepisów dla Polaków! I Konfederacja jest właśnie po to potrzebna, żeby wyhamować tą nadprodukcję prawa. Żeby ją powstrzymać. Żeby nie było coraz to nowszego prawa, które już tonami zalega w Brukseli. Te scenariusze są pisane przez globalistów w Brukseli, przez technokratów do tego, żeby narzucać nam kolejne normy, przepisy. Likwidować polski przemysł, polskie rolnictwo, likwidować nawet możliwość jazdy samochodem spalinowym. Nawet to im nie pasuje! W 2035 roku ma wejść w życie zakaz. Morawiecki się na to zgodził, a dzisiaj mydli ludziom oczy o tym, że on autostrady za darmo wprowadzi. W kamieniach milowych są zapisy, że mamy przyjąć ustawy nie tylko na autostrady płatne, ale na drogi szybkiego ruchu. Kolejne podatki, kolejne obciążenia, kolejne dociążenia.

– Konfederacja musi wprowadzić większą ekipę sejmową po to, żeby odnosić kolejne sukcesy, żeby wyhamować ten proces negatywny. (…)
Jest potrzebny sukces w postaci rządu Konfederacji. Ten sukces jest na wyciągnięcie ręki. Ale żeby mieć większość trzeba mieć najpierw mniejszość. Dlatego musicie na nas głosować. Musicie przekonywać kolejnych. I musicie wytrwać w tym naszym ciężkim wyzwaniu przez najbliższe lata, kiedy dojdziemy do władzy.
I Konfederacja wprowadzi prawdziwą wolność osobistą Polaków. Wprowadzi wolność gospodarczą. Polak będzie w Polsce gospodarzem. Będziemy chronić polski przemysł, polskie rolnictwo i wszystkie polskie gałęzie pracy.
Prawdziwy sukces Konfederacji dopiero przed nami. I będzie to sukces Polski. Na to wszyscy czekamy.