Zdecydowaliśmy się powołać Zespół do Spraw Nielegalnej Imigracji - Konfederacja

Zdecydowaliśmy się powołać Zespół do Spraw Nielegalnej Imigracji

Konferencja prasowa Ruchu Narodowego z udziałem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka, 26 czerwca 2024 r.

Krzysztof Bosak:
– Wszyscy wiemy, co się dzieje. Trwa migracyjny kryzys. Sądziliśmy, że ten dzień w Polsce nie nadejdzie, ale niestety to się zaczęło. Mamy z jednej strony presję migracyjną na granicę wschodnią, z drugiej strony pojawiła się presja migracyjna z zachodu. Potwierdzone kolejne informacje o podrzucaniu nam imigrantów przez Niemcy. Bierna postawa państwa polskiego. Opowiadanie o wyjaśnieniach z drugiej strony. Komunikaty Straży Granicznej, z których wynika, że jest po prostu akceptacja dla podrzucania w Polsce i porzucania nielegalnych imigrantów czy osób, które są w procedurze azylowej i zamiast czekać spokojnie na decyzję, próbują krążyć sobie po Europie nielegalnie, więc tym samym są nielegalnymi imigrantami. Uważamy, że te sprawy zasługują na poważną debatę w Sejmie.

Zwracamy uwagę, że czy rządzi PiS, czy rządzi Platforma, debaty nad tymi sprawami nie ma! To miejsce, które powinno być sercem polskiej demokracji, w którym powinna toczyć się uczciwa dyskusja o tych sprawach, jest sparaliżowane poprawnością polityczną! Czy rządził Mateusz Morawiecki, czy rządzi premier Tusk, nie mamy debaty uczciwej nad sprawami obrony państwa polskiego przed nielegalną imigracją!

Jednocześnie mamy już milionową imigrację zalegalizowaną przez rząd. Mamy pakiet o migracji i azylu, który zmierza do legalizacji nielegalnej imigracji w Europie. I w Polsce. I mamy nieskuteczną administrację. Mamy procedury, które są zawikłane, które wzajemnie wykluczają się, przeczą sobie. Mamy tendencję rządu – i poprzedniego i obecnego – do rozluźniania przepisów migracyjnych. I mamy niejasną postawę rządu wobec obrony granicy i jasną postawę ministra sprawiedliwości, który powołał zespół prokuratorów, który ma się zajmować rozliczaniem żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policji z wykonywania swoich obowiązków polegających na obronie granicy i wyrzucaniu tych, którzy ją nielegalnie przekroczą na właściwą stronę, czyli poza polskie terytorium. To się musi skończyć!

Musimy zacząć o tych sprawach poważnie rozmawiać, dlatego jako Ruch Narodowy decydujemy się powołać Zespół do Spraw Nielegalnej Imigracji i w gronie posłów zainicjować prawdziwą dyskusję na ten temat. Zaprosimy do tej dyskusji ekspertów, ludzi, którzy zajmują się bezpieczeństwem ludzi. Którzy pracują czy pracowali w administracji ludzi. Którzy również chcieli wnieść swój wkład w politykę migracyjną państwa polskiego, tak żeby ona była odpowiedzialna rozsądna. Ale kiedy rządził poprzedni rząd albo kiedy rządził obecny rząd, byli blokowani. Byli blokowani ze względu na poprawność polityczną i ze względu na realizowanie polityki sprzecznej z oczekiwaniami Polaków.

Jeszcze raz podkreślam, to się musi skończyć. Konfederacja przedstawiła Pakiet Odpowiedzialnej Polityki Migracyjnej. Ten pakiet nie był realizowany ani przez rząd PiS-u, ani nie jest realizowany przez rząd Platformy. Wszystkie inne partie polityczne, poza Konfederacją, poza Ruchem Narodowym nie chcą tej sprawy podjąć na poważnie. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce. I wyciągamy wnioski z tego, co już jest ujawnione, z tego, do czego udało nam się dotrzeć, z tego, co zostało ujawnione przed komisją do spraw afery wizowej.