Konfederacja w mediach. „Idziemy drogą Turcji!” - Konfederacja

Konfederacja w mediach. „Idziemy drogą Turcji!”

Dłuuuuuuga rozmowa na kanale Moniki Jaruzelskiej z Przemysławem Wiplerem. Warto posłuchać, bo kandydat na posła z okręgu toruńskiego, bardzo dużo mówi o swojej drodze zawodowej, społecznej i politycznej. Między innymi o tym jak to się stało, że startował do Sejmu z list PiS i dlaczego teraz trzyma się jak najdalej od tego ugrupowania. Przemysław Wipler przedstawia również swoje plany polityczne, które bardzo ściśle wiąże z Konfederacją, nie tylko w zakresie bycia posłem, ale również tworzenia zaplecza programowego wspierającego działania Konfederacji. Takim zapleczem ma być fundacja Dobry Rząd.

Anna Bryłka w Radio Plus o chaotycznej strategii Narodowego Banku Polskiego i prezesa Glapińskiego.
– Idziemy drogą Turcji! – skomentowała tą proinflacyjną politykę. – Wszyscy Polacy odczują to już za kilka miesięcy.
– Mamy gigantyczny deficyt budżetowy na 2024 rok, mamy wprowadzone 800+, mamy zapowiedź powrotu do VAT-u na żywność, będziemy mieć pewnie odmrożenie cen prądu, bo są one zamrożone tylko do końca roku. I to nas czeka po wyborach.

Witold Tumanowicz w Radio Wnet zwrócił uwagę, że start w wyborach Bezpartyjnych Samorządowców, którzy zarejestrowali komitet ogólnopolski i wystawią kandydatów we wszystkich okręgach, jest największym problemem i zagrożeniem dla Kosiniaka-Kamysza i Hołowni.
– Sytuacja tam jest nieciekawa, bo oni walczą o próg 8%. Każde wyrwane 1-2 punkty procentowe to walka o życie. Dla nich to jest być albo nie być.
Pełnomocnik wyborczy Konfederacji wskazał bowiem, że dla silnego lokalnego przedstawiciela Bezpartyjnych Samorządowców głównym rywalem będzie lokalny przedstawiciel PSL, jako partii, która całą swoją siłę polityczną opiera właśnie na samorządach.

Przemysław Wipler w RMF FM mówił o prawdziwej trzeciej drodze, którą jest Konfederacja, o wieku emerytalnym, którego Konfederacja nie zmieni, o pensji minimalnej, którą trzeba zregionalizować, ZUS-ie, który trzeba zlikwidować, ale w taki sposób, żeby nie była zagrożona wypłata emerytur oraz o… imprezie w Enklawie.