Anna Bryłka rozjechała Kołodziejczaka. „Nie ma Pan żadnych poglądów” - Konfederacja

Anna Bryłka rozjechała Kołodziejczaka. „Nie ma Pan żadnych poglądów”

Anna Bryłka przejechała się czołgiem po konińskiej “jedynce” Koalicji Obywatelskiej, Michale Kołodziejczaku.

Politycy starli się w programie Polsat News “Pojedynek jedynek”. Jak sama nazwa wskazuje, formuła programu zakłada polityczne starcie polityków startujących z pierwszych miejsc z różnych formacji politycznych. Anna Bryłka i Michał Kołodziejczak to “jedynki” z okręgu konińskiego (nr 37)

– Jak sobie prześledzimy historię tego jak funkcjonowała KO, jak głosowała np. „piątka Kaczyńskiego”, piątka przeciwko rolnikom, okazuje się, że PIS i KO głosowali za tą ustawą. Ta strategia, którą pan prezentuje, czyli odsunięcia PiS od władzy – nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości!

Pan Michał zdradził rolników i oszukał polską wieś i to mówią nam sami rolnicy.
– Na czym ta zdrada polega? – dopytywał red. Bogdan Rymanowski.
Koalicja Obywatelska realizuje antyrolniczy program! Podałam przykład “piątki Kaczyńskiego”, ale jeszcze zakaz chowu klatkowego na poziomie Unii Europejskiej. Jak głosuje PiS? Jak głosuje Platforma Obywatelska? Wszyscy ZA! Polityka klimatyczna Unii Europejskiej, Europejski Zielony Ład, pakiet Fit For 55, który dotyczy również rolnictwa. Który dotyczy tego, żeby zamiast zwiększać produkcję żywności i gwarantować bezpieczeństwo żywności w Unii Europejskiej, bezpieczeństwo żywnościowe, jest wprost odwrotnie realizowana strategia unijna. I nie występuje przeciwko nim zarówno PiS, jak i Koalicja Obywatelska.

– Historia Pańskiej kariery politycznej pokazuje, że jest Pan kandydatem in blanco. Skoro jest się Pan w stanie dogadać z każdym na tej scenie politycznej, to oznacza, że nie ma Pan żadnych poglądów!

– Jesteśmy jedynym środowiskiem, które podjęło temat nieuczciwej konkurencji ze strony ukraińskiej, czyli niekontrolowany import artykułów rolno-spożywczych…
– Kłamstwo! – rzucił Kołodziejczak. Anna Bryłka szybko usadziła konińską “jedynkę” Koalicji Obywatelskiej:
Mamy to w programie. Jaki program Koalicja Obywatelska ma na rolnictwo?! Ja nie widziałam, żeby na te wybory, w 2023 roku, Koalicja Obywatelska zaprezentowała jakiś program. My zaprezentowaliśmy o go prezentujemy. Ograniczenie nieuczciwej konkurencji [ze strony produktów z Ukrainy] – to nie są tylko zboża to są owoce miękkie, to są maliny, to jest mięso drobiowe, to jest spirytus, to są jaja.
Kolejny element: swoboda działalności rolnej. My jako jedyni mówimy, że realizacja tego programu, krajowy Plan Strategiczny, na którego podstawie zbudowane są teraz dopłaty bezpośrednie, co on oznacza? On oznacza, że dzisiaj się dopłaca do tego, żeby rolnicy produkowali jak najmniej, z bardzo rozbudowaną biurokracją, z bardzo ściśle ograniczonymi zasadami, które prowadzą do tego, że dzisiaj rolnik zamiast tego, żeby zajmować się produkcją roślinną, chowem i hodowlą zwierząt zajmuje się tym, żeby dobrze połączyć ekoschematy w ramach dopłat bezpośrednich.

Cały program “Pojedynek jedynek” z udziałem Anny Bryłki

Komentarze (8)