Złodzieje czy idioci? A może jedno i drugie?! - Konfederacja

Złodzieje czy idioci? A może jedno i drugie?!

Współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen w kilkadziesiąt sekund streścił aferę ze szczepionkami na COVID-19 To krótki komentarz do tego co wykryła Najwyższa Izba Kontroli.

– Rząd PiS zakupił ponad 200 mln szczepionek na Covid, z czego wykorzystano zaledwie 58 mln. Reszta została zmarnowana.
Co więcej! Główny Inspektor Farmaceutyczny wiedział o tym, że jedna jedna partia 117 tysięcy szczepionek jest wadliwa. Zawiera wady zagrażające życiu i zdrowiu. I nic z tym nie zrobił! Nieświadomi niczego ludzie zażyli te 117 tys. szczepionek!
Na zakup szczepionek wydano 13 mld zł, ale szczepionki zmarnowane kosztowały aż 9 MILIARDÓW ZŁOTYCH!
Jeżeli tam nie poszła łapówka, to znaczy, że szczepionki zamawiali idioci. Jeżeli poszła, to złodzieje. A może jedno i drugie.

Tych, którzy chcą uzyskać więcej informacji, na temat tych afer o których w swoich nagraniu mówi Sławomir Mentzen, zachęcamy do obejrzenia poniższej konferencji prasowej Najwyższej Izby Kontroli z dnia 28 września. O tym co mówią panowie z NIK to raczej z mediów się nie dowiecie.