Za klimatyczne szaleństwo każdy Polak zapłaci 26 tys. zł rocznie! - Konfederacja

Za klimatyczne szaleństwo każdy Polak zapłaci 26 tys. zł rocznie!

Stanisław Tyszka w programie Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News

O Zielonym Ładzie i zakłamaniu polityków PiS, PO, Lewica, Polska 2050 i PSL

– Państwa hipokryzja, która jest po prostu nieprawdopodobna. Ja niestety mam długą pamięć do faktów politycznych. Wszyscy, jak tutaj siedzicie, PiS, Platforma, Lewica, Hołownia, PSL, byliście za otwarciem granicy polsko-ukraińskiej na napływ towarów. Od 2022 roku wasi przedstawiciele w Parlamencie Europejskim wszyscy głosowali za. Nie przewidzieliście – jak to możliwe(?) – tego, że to zaszkodzi polskiemu rolnictwu.

Po drugie, wszyscy jak tutaj siedzicie, jesteście za Zielonym Ładem. Premier Morawiecki mógł zawetować Fit for 55, nie zrobił tego. Wszyscy popieracie na poziomie europejskim Zielony Ład, również w zakresie rolnictwa, nakazu ugorowania. Czyli rezygnacja z produkcji rolniczej, ograniczenie hodowli, ograniczenie stosowania nawozów, ograniczenie stosowania środków ochrony roślin.

Ja bym chciał, żeby Polacy w końcu o tym usłyszeli. Dlatego że w protestach rolników, jak w soczewce, skupia się to, co nas czeka w najbliższych latach. Do ludzi zaczyna docierać to szaleństwo polityki klimatycznej, które się po prostu przełoży na to, że średnio, przeciętny pracujący Polak, przez najbliższe 26 lat będzie musiał do tych szaleństw dopłacać 32 tysiące złotych rocznie. Za ograniczenie gospodarcze wynikające z wiary w to, że to coś zmieni, jeżeli chodzi o klimat ogólnoświatowy.

O postawie Ukrainy wobec Polski i rządu Tuska wobec Ukrainy

Jeżeli chodzi o Ukrainę z kolei, to powiedzmy to otwarcie, nie ma co tutaj owijać w bawełnę, zachowanie premiera Szmychala jest bezczelne. To jest ilustracja powiedzenia, daj komuś palec, a weźmie całą rękę. Gdyby nie Polska, Ukraina by już przegrała. Gdyby nie pomoc Polski Ukraina by przegrała wojnę z Rosją. Polska jest głównym terenem transportu, hubem, Jasionka itd. Pomoc militarna pomoc humanitarna, pomoc finansowa, miliony uchodźców przyjętych tutaj i teraz zarysujmy kontekst tego, co się wydarzyło dlatego, że jeżeli pojawia się rząd ukraiński na granicy prawda oczekując na rząd polski, to nam zaszkodzi wizerunkowo umówmy się.

Ale kontekst jest taki, że przed chwilą zostało uchwalone przez was wszystkich w Sejmie przedłużenie świadczeń socjalnych dla obywateli Ukrainy, zrównanie ich w prawach ze świadczeniami dla Polaków, to jest ewenement. Żadne państwo na świecie nie zrównuje w takim stopniu 6,2 miliarda rocznie przy potrzebie zbrojeń. My się musimy zbroić, prawda?

A druga rzecz, Tusk wychodzi i mówi, ja wpiszę zaraz przejścia graniczne i fragmenty dróg i torów na listę infrastruktury krytycznej, czyli uderza w protesty rolników. Rolników, którzy bronią interesu nas wszystkich, konsumentów. Bronią polskiego rolnictwa przez nieuczciwą konkurencją międzynarodowych korporacji z Ukrainy. Wy bronicie w tym momencie wszyscy międzynarodowych korporacji. Konfederacja w tym tygodniu przedstawiła projekt rozporządzenia ministra rozwoju rozszerzające jednostronnie embargo na wszystkie produkty rolne. I to powinien być punkt wyjścia do odważnych negocjacji pani poseł w Brukseli. Tak, odważnych, bo wy macie psi obowiązek bronić interesów polskich rolników, polskich konsumentów.

Jeśli ktokolwiek zarzuca koalicji hipokryzję, to powinien uderzyć się w swoje piersi. Jesteście pierwsi, którzy jesteście za tym, żeby Ukrainę zostawić. A jak zostawimy Ukrainę, to nie będzie i polskich rolników, i nie będzie żadnego polskiego rolnictwa. Nie. Jesteśmy za pomocą Ukrainie, ale nie kosztem likwidacji polskiego rolnictwa.

O tym czym jest KPO

Mówicie o tej mannie z nieba. No to powiedzmy, co to jest. KPO to był plan odbudowy po pandemii. Od pandemii minęły już dwa lata. Większość tego, 60% to są pożyczki. My te pożyczki będziemy spłacali do 2057 roku. Jeszcze nasze dzieci będą to spłacać.

My do tego dopłacimy. Powiem w jaki sposób. To krótko, patrzcie na pana posła Śmiszka, który zaraz będzie głosował ZA, po pierwsze, nowym podatkiem od rejestracji samochodów spalinowych, po drugie, nowym podatkiem od posiadania samochodów spalinowych. To jest w ramach tych kamieni milowych, które przejęliście od PiS-u. Zgodziliście się wszyscy na nowe podatki europejskie. Więcej zapłacimy, niż zyskamy.

Cały program Śniadanie Rymanowskiego do obejrzenia na stronie Polsat News.